MENU

Французьким політикам нагадали, що російські депутати несуть персональну відповідальність за війну в Украіні

4688 0

Зустрічі президента й українськоі делегаціі в Національній асамблеі Франціі, з очільником Національних зборів Клодом Бартолоном і головою комітету закордонних справ, впливовим політиком і колишнім міністром юстиції Е. Ґіґу. А потім – Сенат, непроста дискусія з головою верхньої палати Ж. Ларше і групою сенаторів, що голосували за резолюцію щодо поступового зняття санкцій проти РФ, так і справжніми друзями Украіни, що відстоювали позицію проти зняття санкцій з РФ, що порушує всі можливі міжнародні принципи.

Президент нагадав французьким політикам про зобов'язання Франціі по будапештському меморандуму щодо безпеки Украіни, розповів про загострення безпекової і гуманітарної ситуації на Донбасі. Також українська делегація наголосила, що жорстко реагуватиме на будь- які спроби порушення перетину українського кордону, бо ж деякі прокремлівські французькі політики – любителі Путіна і рубля – планують вчергове відвідати Крим. Ми вважаємо, що спроба таких демаршів має отримати жорстку реакцію і самих французьких офіційних інституцій, не лише Украіни.

А щодо бажання європейських політиків активізувати діалог із Держдумою РФ, то варто пам'ятати, що російські депутати несуть персональну відповідальність за війну в Україні, за вбивства українців, бо вони особисто в повному екстазі голосували за введення військ в Україну й анексію Криму. За це має бути як політична, так і кримінальна відповідальність на міжнародному рівні – за розв'язання війни.

Чи усвідомлюють це ті європейські, в тому числі й французькі політики, які закликають до поступового зняття санкцій з РФ і діалогу? Спочатку РФ має вивести своі війська з Украіни і шанувати міжнародне право. А наше завдвання – нагадувати європейським політикам про принципи. Про права людини.

Передала французьким політикам інформацію про заручників, про їхнє катування в тюрмах РФ у стилі інквізиції. Це був непростий діалог, але ми маємо відстоювати своі позиціі і вимагати дотримання принципів, на яких базується ЄС, і солідарності з Україною.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини