MENU

Кілька висновків із скандальної історії з підтвердженням докторського ступеню дружини Кириленко

4183 0

Скандальна історія з підтвердженням МОН докторського ступеню дружини віце-прем'єра Кириленко дає підставу для кількох загальних висновків.

1. Чинна система присудження вчених ступенів забезпечує - якщо цього бажає "керівництво" - повний замкнений цикл кругової поруки.

Апеляція на дисертацію з плагіатом зрештою повертається в ту вчену раду, яка вже проголосувала "за"; вчена рада повторно заплющує очі на плагіат; а МОН затверджує висновок вченої ради, бо "самостійно не може нічого зробити, а ось же висновок вченої ради". І ради - вибачте за каламбур - на це нема.

2. Косметичний ремонт цієї схибленої системи - це якщо МОН знайде в собі змогу стати сумліннішим арбітром у таких справах, зокрема скориставшись своїм правом "одержувати в установленому законодавством порядку інформацію, документи і матеріали, необхідні для розгляду питання про позбавлення наукового ступеня". Одна з форм подальшого тиску громадськості на МОН у цій конкретній справі - звернутися до суду і перевірити дисертацію Катерини Лептонівни на плагіат вже на рівні судової експертизи. Але це дорого. Кому цікаво, ось активісти вже збирають на це гроші.

3. Радикальний ремонт цієї схибленої системи - це передати, нарешті, остаточну відповідальність за присудження вченого ступеню конкретному університету. Так, щоб МОН тут був взагалі ні до чого (його роль - лише встановлювати загальні правила і контролювати додержання цих формальних правил). Але це вимагає докорінної реформи ФІНАНСУВАННЯ вищої школи: коли міністерство замовляє певним університетам певні освітні та наукові послуги, але не дає ЖОДНИХ гарантій від держави володарям наукових ступенів.

Університет надав науковий ступінь - це лише репутація, можливість заявляти про себе на ринку праці; університет надав вчене звання (професора) - от хай сам університет за це і платить.

4. Поки що я не бачу серйозних просувань ні убік косметичного, ні, тим більше, убік радикального ремонту системи. І в майбутню конструктивну роль НАЗЯВО мені повірити дуже важко. Поки не змінено засади фінансування вищої освіти, це буде ще одна заплатка на стару тканину, яка вже розсипається під руками.

Олексій Панич


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини