РПР вимагає припинити дискредитацію ЗНО й тиск на Лікарчука з боку ГПУ
Ігор Лікарчук
30 червня за клопотанням прокуратури Печерський суд Києва обрав Ігорю Лікарчукові, колишньому очільниковіУкраїнського центру оцінювання якості освіти, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Генеральна прокуратура звинувачує одного з ініціаторів та лідерів впровадження Зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів вищих навчальних закладів – Ігоря Лікарчука – у створенні злочинного угруповання, яке на замовлення третіх осіб нібито змінювало результати ЗНО.
Слідство розпочалося рік тому, коли правоохоронні органи почали процесуальні дії стосовно імовірних порушень законодавства в Українському центрі оцінювання якості освіти. Тоді Реанімаційний пакет реформ опублікував заяву, в якій вимагав відкритого і прозорого розслідування цієї резонансної справи.
На жаль, враховуючи перебіг справи й останні новини, ситуація все більше нагадує не боротьбу з корупцією, а розправу з людиною, яка ініціювала занадто радикальні і неприйнятні для частини політикуму реформи та відмовляла у "корегуванні" результатів багатьом впливовим посадовцям. У зв'язку з цим Реанімаційний пакет реформ вимагає зупинити дискредитацію ЗНО та тиск на Ігоря Лікарчука.
Ще до початку цієї справи колишній очільник УЦОЯО публічно заявляв про шалений тиск на Центр з боку високопосадовців, чиї діти не впоралися із завданнями ЗНО.
Де тоді були ці борці з корупцією в УЦОЯО? За рік розслідування ми не побачили ані відкритості, ані прозорості. За даними слідства, мали місце близько чотирьохсот випадків втручання до бази результатів ЗНО протягом кількох років. Але жодних звинувачень жодному з нібито виявлених замовників досі не висунуто. Це ставить під сумнів декларації слідства про цілі і підстави цієї справи.
Сьогодні ми маємо єдиний об'єктивний показник діяльності "злочинного угрупування" під керівництвом Ігоря Лікарчука: якщо за даними соціологічних опитувань, до середини 2000-х рівень корупції при вступі до вищих навчальних закладів сягав кількох десятків відсотків, то тепер цей показник – на рівні сотих часток відсотка.
Інший важливий показник – збереження високого рівня підтримки ЗНО як інструмента оцінювання серед абітурієнтів. За результатами цьогорічного опитування, незалежному тестуванню довіряють понад 90% учасників тестування. Більшість громадян підтримує систему вступу до вишів через зовнішнє незалежне оцінювання.
Таким чином, людину, завдяки зусиллям якої рівень корупції в освіті знизився у багато разів, прокуратура звинувачує у корупційних зловживаннях на користь певних замовників. Останні ж ховаються від громадськості "під парасолькою прокуратури".
Реанімаційний пакет реформ черговий раз наголошує на підтримці Зовнішнього незалежного оцінювання як одного з ключових елементів системи забезпечення якості освіти і подолання корупції в освіті. Зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів вищих навчальних закладів і досі залишається однією з найбільш успішних антикорупційних реформ, які вдалося впровадити за всі роки незалежності.
У зв'язку з цим, РПР вимагає від слідства невідкладного публічного звіту щодо перебігу цієї резонансної справи, виявлення конкретних замовників фальшування результатів ЗНО та їхнього покарання.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки