MENU

Медіа Сім'ї Януковича – чому вони квітнуть в Україні?

4511 0

Цей скріншот повідомлення, в якому одна з менеджерів "Радио Вести" зловтішається щодо смерті українського бійця, можна було б використати по-різному. Наприклад, вислати з припискою "а я вам казав" усім тим людям, які два роки доводили мені, що "та нормальне радіо", "яка різниця, проросійське чи не проросійське", "а я слухаю і мені подобається» тощо.

Але я ліпше використаю його, щоб поставити запитання (риторичне, напевно) до влади і людей, які себе з нею асоціюють.

За два з хвостиком роки після Майдану в українському медіапросторі ствердився і розквітнув сегмент медіа, які належать тим, кого було заведено називати Сім'єю Януковича, або ж наближеним до нього колишнім ригам.

На відміну від "Інтера", "України" та інших олігархічних ЗМІ, які існували на мільярди олігархів і були гіперпопулярними десятиліття до майдану, ці медіа – перш за все група "Вести", 112 канал і тепер от News One – на гроші, передані з Москви, бурхливо розвивалися вже ПІСЛЯ Майдану. І змогли відвоювати помітне місце на ринку.

Це місце на ринку зараз допомагає, наприклад, "Радио Вести" просувати політичну партію, створену Клименком в Україні – "Успішна країна". Перед тим, як стати партією, вона була типу громадянською ініціативою, що закликала виборців не ходити голосувати.

Медіа, чиїми бенефіціарами є клименки, захарченки, курченки й арбузови, отримали від держави частоти, до них нема претензій у правоохоронних органів, а з їхніх ефірів не вилізають представники "демократичних сил" як опозиційних, так і провладних. Про журналістів, які туди йдуть працювати, вже мовчу.

Ми чомусь усі були впевнені, що Клименко, Захарченко, Арбузов, Курченко і т. п. – злочинці. Нас у цьому переконували, ми бачили й читали десятки розслідувань про відмиті гроші та віджаті бізнеси. За логікою, навіть якщо самі ці панове спромоглися втекти до Росії, їхній медіабізнес (як і будь-який бізнес) не мав би квітнути в Україні за підтримки чинної влади, яка обіцяла закон і благодать. А мав би бути конфіскований.

Якщо вони не злочинці, тоді, виходить, нас усіх обманули? Може, ми справді дебіли, що стояли на Майдані, аби допомогти пройдисвітам витиснути з влади ні в чому не винних людей? А якщо вони таки злочинці, чому вже енне покоління генпрокурорів не може довести, що вони злочинці?

Якщо є злочинці, є московські гроші, є правоохоронні органи, абсолютно неспроможні довести злочин і покарати злочинців, і московські гроші працюють на те, щоб спаскудити рештки сподівань на нормальний розвиток подій в Україні, тоді що нам пропонують? Розслабитись і спробувати отримати задоволення?

Перепрошую за багато риторичних запитань.

Отар ДОВЖЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини