MENU

Чому Гонтарева має допомогти НАБУ у розслідуванні схем Януковича?

3405 0

Чи стануть гроші "сім'ї Януковича" таким же маревом, як і свого часу гроші Компартії, або вже міфічні скарби гетьмана Полуботка, - це залежить нині від політичної волі розслідувати відповідні справи стосовно активів, які викликають питання. В тому числі, й в банківському секторі.

Цього тижня медіа актуалізували питання придбання валютних облігацій, випущених свого часу Мінфіном. Якщо коротко, суть у тому, що у 2013 році офшорні компанії, які пов'язують з головою НБУ часів Януковича Сергієм Арбузовим, придбали державні облігації на суму в 10,7 млрд грн. У численних повідомленнях йдеться про те, що ці гроші продовжують приносити прибуток наближеним до Януковича особам, або й самому Віктору Федоровичу.

Особливої пікантності цій справі додає той факт, що компанією "ICU", яка діяла в інтересах кіпрських компаній, керувала й була співвласницею нинішня очільниця Національного Банку України Валерія Гонтарева. Наскільки мені відомо, сама компанія "Інвестиційний капітал Україна" у своїй реакції на цю інформацію висловилась у тому дусі, що "професійні учасники фондового ринку України не наділені діючим законодавством функціями проведення оперативно-розшукової діяльності з метою встановлення походження капіталу компаній-клієнтів". Відповідь прогнозована й зрозуміла.

Але так само зрозуміло, що у НАБУ є такі повноваження - проводити розслідування досі діючих схем Януковича, якщо такі існують. І якщо існує підозра у корупційному походженні цих капіталів.

У зв'язку з цим хотілося б почути й позицію голови НБУ пані Валерії Гонтаревої, яка могла б допомогти детективам антикорупційних організацій у пошуку десятків мільярдів гривень (на момент погашення облігацій наприкінці року загальна сума на банківських рахунках може сягнути 37-ми мільярдів гривень).

Такі кошти потрібні бюджету не менше, аніж, наприклад, надходження від нових видів податків, або від підвищення тарифів для населення на послуги ЖКГ. Адже, якщо добряче пошукати, то виявиться, що наша країна не така вже й бідна.

Дмитро ТУЗОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини