MENU

Без зошитів і нав’язливого збирання грошей. Як у європейській школі ведеться

4772 0

Трохи шкільного організаційного, чисто для допитливих – "як там це в Європах".

1. Підручники в нас тільки паперові. Думаю, що це питання фінансів, до яких ми повернемось трохи нижче. Підручники для сімей із низьким доходом безкоштовні, за решту треба платити мито. Близько шести євро на рік за один підручник. Купувати потрібно лише робочий зошит з іноземних мов.

2. Зошитів нема, а є папки з аркушами А4. Діти отримують на уроках багато копійованих робочих паперів, на яких працюють. Їх треба підшивати в папку, і це кошмар. Але вчителі не дуже паряться, якщо там у папці творчий хаос. Тобто із канцелярських причандалів на рік треба блок аркушів, папки, олівці, ручку, гумку, лінійку і транспортир.

3. Шкільної форми нема. І на урочистості ніхто не виряджається. Ніколи. Була ідея запровадити футболку з логотипом школи для спортивних свят, але вона не прийнялася.

4. Є калькулятори, які закупила школа, але ми мали сплатити мито десь у 30 євро. Це експериментальний клас, де дозволено калькулятор. Це якась наворочена штука, яка малює графіки за функціями.

5. Батьківський комітет обирають раз на два роки. Грошей він, звісно, не збирає. Це орган комунікації батьків і школи. Приміром, комітет може заявити, що діти жаліються на якогось вчителя і просять розібратись. Розбирає також класні конфлікти, якщо школа звертається.

6. Фінанси. Школа безкоштовна. Є загальний фонд підтримки, але за багато років ми переводили туди кілька десятків євро суто добровільно. Є щорічний фінансовий звіт. У класах гроші на ремонт школи й обладнання не збирають. Взагалі до грошей дуже прискіпливе ставлення. Додаткові витрати потрібні лише на щорічну екскурсію (близько 150 євро). Бюджет обговорюють на батьківських зборах. Ціну диктують ті, в кого з фінансами найскрутніше. Погодження підписує директор, гроші здають під квитанцію, яку дехто підшиває в податкову декларацію. Це найбільші фінансові витрати на рік.

7. За подарунок учительці в серйозну халепу можна вскочити й учительці, й батькам. Максимум – букетик на кінець навчального року, один – від батьківського комітету.

8. Уроки спаровані, аби таскати менше підручників. На день може бути до восьми академічних годин – тобто чотири пари.

9. Обідами обслуговує незалежна фірма, яка їх привозить. Меню і замовлення роблять на сайті фірми. Школа має до цього мало відношення, лише надає зал для обідів.

Руслана РАДЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини