MENU

Санаторій Хирів-Рент-Інвест. Умови, у яких проходять "реабілітацію" воїни АТО. ФОТО

20958 0

Ну як то кажуть - Поїхали!  А точніше приїхав.  Мова піде про умови для так званої «реабілітації» ветеранів. Отож принесли мене чорти (а точніше наполягання друзів, родини та управління соц.захисту) в містечко Хирів, Львівської області. Санаторій Хирів-Рент-Інвест. Так от, не вмію я змовчувати (це від мами) коли бачу якісь... коротше назва схожа на зміст.

Невеличкий екскурс в історію. Санаторій займає територію колишнього єзуїтського монастиря в маленькому містечку Львівської області, потім в цьому приміщенні розташовувалися підрозділи НКВС, потім звичайна військова частина, а останнім часом, саме тут розташовувався ППД 80-ї аеромобільної бригади. І зрештою бригада поїхала, а територію викупив приватний власник. За екскурс в історію дякую місцевим жителям. До речі, на запитання що в вашому місті є цікавого, абсолютно всі опитані місцеві відповідають - так в нас 10 км до Польщі.

По-перше про те, що сподобалося! Сподобався басейн, та сауни - дійсно чудово, і в вільному доступі з 10.00 до 22.00 для тих хто проходить реабілітацю. Дуже сподобалася робота команди психологів. Дійсно професійних фахівців, дипломованих, маючих наукові ступені з психології: Гриць Антоніна - д.п.н., Мельничук Оксана - к.п.н., Шопша Олена к.п.н., Рябовол Тетяна - ст.науковий співробітник. Їх робота була дійсно помітна!!!

Сподобалися кімнати, які розраховані на 2 людей. Сподобалися ліжка (хто відбігав в броніку більше пів року той зрозуміє), на ліжках якісні ортопедичні матраци. Дуже непоганий масажист, але в «путівку» входить тільки один масаж, хочеш більше - плати.

Сподобалися краєвиди (якщо вниз не дивитися). Сподобалася можливість розділити путівку з дружиною/дівчиною, багато хто скористався цією можливістю. Сподобалися маленькі білки, які радували дорослих та дітей своїми скачками біля житлового корпусу.

В принципі, наче нічого не забув... хоча забув повітря чисте і зорі вночі близькі та яскраві.

Тепер про негатив...

Нажаль його набагато більше. Територія являє собою один, величезний будівельний майданчик. Постійно ведуться якісь роботи, в тому числі і на верхніх поверхах. При цьому жодна з ділянок не огороджена. Багато на території сміттєзвалищ будівельного сміття.

Багато потенційно небезпечних для життя (особливо дітей) місць.

Тепер про дітей. Територія сатанорію є, за сумісництвом, територією «АРТЕК-Прикарпаття», а точніше це спільна «шаражка». Діти мешкають в недооздоблених колишніх казармах, на верхніх поверхах. На нижніх йде ремонт. Тобто раз за разом вони мають діставатися до місця проживання через... будівельний майданчик (для тих хто не в курсі - будмайданчик, це таке місце де за технікою безпеки можна пересуватися тільки в касках, таких помаранчевих, пластмасових)... а тепер хто з батьків відповість - скільки зараз коштує відпочинок дитини?

Персонал. Молодий, непрофесійний. Майже на всіх роботах задіяні місцеві хлопці та дівчатка. Працювати дуже хочуть, але, нажаль, не вміють і судячи з того що довелося побачити, з ними навіть і не намагаються займатися, що б бодай чомусь навчити.

Охорона ( нє не так «охорона» яка якогось х*ра ходить в укрпікселях та тєльняшках, бо вони колись там служили у 80-й, а як війна почалася то чомусь пішли в «охорону»... дєсантніки бляха) дозволяє собі гуляти з цигаркою в зубах по території і присідати на перекур поруч із столовою, перед дітьми.

Ну і будівельники... місцеві «інтелектуали» які розпускають хвоста перед дівчатками і змагаються в матюччі, хто більше і хто голосніше... дітей це багатьом новим висловам навчить.

Кухня... то не кухня,  то триндець. Факти: сік яблучно-виноградний розбавлений водою, і не факт що кип'яченою(всі відчули, офіціантки підтвердили). Їжа невчасно і не витримує жодних оцінок якості (іноді траплялися рецидиви і було смачно). Якщо не встиг зранку на сніданок, і стоїш наприклад 10-м(!!!) в черзі до «шведського столу» то маєш всі шанси лишитися голодним, або будеш чекати ще з пів години - годину.

Чай або каву доводиться чекати, і чекати довго, бо в цьому, так званому ресторані, який тут всі називають Чіпок є лише один, звичайний електрочайник на 1,5 літра... а нас було в цьому заїзді близько 40 (ну і плюс діти, які харчувалися в тій самій столовій що і ми).

В принципі, бійцям сподобалося, і всі зробили висновок що «це краще сухпая»... Порції ненормовані, вибору немає, салат (будь який) буває не частіше 3-х разів на тиждень, і це влітку. І ще одна «приємність» в Чіпку у відкритій вітрині продається алкоголь (реабілітація... діти... нє не чули).

Помешкання... на вікнах першого поверху - решітки. Кімнати маленькі (явно колишні кєльї, а пізніше кабінети із розрахунку один стіл - один чоловік) і затісні. Норми площі не витримані. В душових, як до речі і в туалеті вентиляції нема, відповідно на стінах грибок.

Пральні - немає. Хоча протягом всього часу на вулиці стояли не підключені пральні машинки. Праску випросити - то важко, але десь там можна... в прибиральниці в коморці (умови не розпитував ))) ).

Склалося таке враження що ремонт ведеться тільки за рахунок виграного тендера по реабілітації... Чомусь перші дні часто згадувався скандал, що був наприкінці 2015 року з готелем «Женева», що в Трускавці, а потім я помітив напис на автобусі, що був припаркований на території і багато стало зрозуміло...

Висновок від себе: сатанорій Хирів-Рент-Інвест не придатний для проведення реабілітаційних заходів ветеранів!!!

Запитання від себе: Хто і скільки нашого бабла на нас знову відмив за наш рахунок???

Так виглядав обід в перший день

Приміщення старого єзуїтьського монастиря

На верху живуть діти Атрек-Прикарпаття

Коридор житлового корпусу

Кімнати.

Третій день.... вечеря

"СПА"-центр... всередині чудовий басейн

Колишня казарма, тепер на верхньому поверсі будмайданчика живуть діти...

Будівництво за СПА-центром, будівельни площадки не огороджені

Сусідня казарма.

Спорт-зала... неогороджена... пральні машинки

Планується ось так

Ями збоку від спорт-зали

Звалище за спорт-залою

Краєвид "від звалища"

Пральні машинки.

Колишня лікарня, поруч із житловим корпусом

Поруч із входом.

Не зачинено і не огороджено

О, а ось і "Женева"

Ну то скільки там коштує відпочинок в ""Артеку"?

Ото по формі.... нє то не ветеран, то перекур у охорони та будівельника, поки поруч діти грають

Ось чим з нами займалися психологи...

То я прийшов на "шведський стіл", і в черзі був 12-м....

Дмитрий ДОВЖЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини