MENU

Мазепа був би за Малевича

3074 1

Тут мені в коментах багато понаписували про те, що я не шарю, як класно, що проголосували назвати аеропорт іменем Мазепи. Так я трохи шарю одну цікаву тему. І відповім всім одразу, що саме. Щоб цю тему вже і закрити.

Як би не такий мистецький напрямок, як романтизм, створений художниками, літераторами і музикантами, не булоб у вас ніякого Мазепи. Його образ дуже органічно вписався в ідеологію романтизму і був чудово придатний для певної героїзації.

Мазепа- це для світу, в першу чергу , картини суперважковиків світового мистецтва Теодора Жеріко ( "Паж Мазепа" ) і Ежена Делакруа ( "Мазепа на вмираючому коні" ). Це "Мазепа серед вовків" Ораса Верне. Це "Покарання Мазепи" Буланже.

Це список з десятків творів літератури. І теж суперважковиків. Це "Мазепа" Віктора Гюго. Це "Мазепа" Байрона. Це "Мазепа" Юліуша Словацького. Це "Молодість Мазепи" Старицького. Це "Іван Мазепа" Йосифа Фріча.

Мазепа- це музика. Це симфонічна поема Ференца Ліста. Це Чайковський і Рахманінов. Ірландський композитор Балф прославився кантатою "Мазепа".

Це театральні постановки, починаючи з початку 19 сторіччя. Це Карнегі-Холл. Це фільми режисерів, починаючи ще з німого кіно.

Творів десятки. Перераховувати тут немає сенсу. Реальний образ Мазепи на картинах не зберігся. Дослідники кажуть, що самий реальний до прототипа образ, це картина, яка знаходиться в Гріпсгольмі. Як відомо, підчищеним хронікам і історичним романам, де кон'юнктура змінювалась як рукавички, довіряти теж немає ніякого сенсу. Також його образ був перекручений імперсько-російсько- совковою пропагандою. Пушкін, ось також створив цікавий образ. В кон'юнктурі своєї держави і часу.

Тобто Мазепа- це образ створений художниками, літераторами, музикантами і режисерами. Вони його створили і закріпили в вашій свідомості.

Це частина того багатогранного світу, під назвою мистецтво, в який зараз не вхожі люди, які затіяли кумедну інтернет-голосувалку по перейменуванню аеропоту. Бо вони не проходять фейсконтрол туди по багатьом факторм.

Ссикливі бариги, які ще нещодавно пи***лись бадиллям від буряків на городі, не можуть грамотно оцінити ступінь цього пройобу, коли вони довірили займатись міжнародним іміджем країни не професіоналам. Ці бариги не вдупляють і ніколи не вдуплять, що таке Малевич для світу, що таке це ім'я для всієї культури, потужність модерного символізму цього імені для нової післяреволюційної країни і всіх бонусів і перспектив з ним пов'язаних.

І саме тому, той Мазепа, якого ви знаєте, створений художниками, ясно, що був би за Малевича. Бо художники створюють цей світ в якому він існує.

Олекса МАНН, художник


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини