Малий і середній бізнес негативно оцінює умови для роботи в Україні
Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» провело опитування серед підприємців. За його результатами був визначений Індекс умов ведення малого і середнього бізнесу в Україні. У II кварталі 2016 року цей показник склав 2,1 бала з 5 можливих.
Найбільше підприємці незадоволені відносинами з монополістами (постачальниками газу, електроенергії, комунальних послуг) - 1,16 бала з 5 можливих, захистом права власності - 1,52 бали, а також сплатою податків і порядком ліквідації підприємств - 2,02 бали та 2,05 балів відповідно.
Загалом підприємці оцінювали умови для ведення бізнесу в Україні за дев'ятьма показниками. Було опитано 1 220 чоловік зі всіх областей країни.
Для збільшення натисніть по зображенню
Найменше нарікань викликає реєстрація бізнесу (3,41 бали), в той час як всі інші показники нижче середнього.
Порівняно з IV кварталом 2014 року зафіксоване незначне зростання Індексу умов ведення малого і середнього бізнесу в Україні - з 1,83 бали до 2,1 бали, однак системні зміни практично відсутні. Як і раніше, малий і середній бізнес негативно оцінює умови для роботи в Україні.
«Підприємці змушені тримати оборону, весь цей час ми спільно намагалися зменшити негатив від ініціатив чиновників різного рівня, насамперед, Кабінету Міністрів. Мова йде про так звану податкову «реформу» Уряду Арсенія Яценюка, спроби ліквідувати спрощену систему оподаткування, ввести касові апарати для малого бізнесу та інші «новації». Нам вдалося відстояти інтереси середнього класу, але якщо говорити про якісні зміни, то для цього потрібне перезавантаження урядової політики», - говорять в об'єднанні «Фортеця».
В першу чергу, це стосується податкової реформи та реформи Державної фіскальної служби, ліквідації корупційних бар'єрів в контролюючих і правоохоронних органах та ін.
Нагадаємо, восени минулого року об'єднання «Фортеця» було одним з ініціаторів з'їзду Всеукраїнського малого і середнього бізнесу. За підсумками з'їзду висунули до влади був висунутий цілий перелік вимог, ключові з них - це:
1. Збереження спрощеної системи оподаткування.
2. Тотальне спрощення всіх адміністративних процедур, в тому числі спрощення адміністрування податків, митних зборів, процедур припинення юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та
3. Посилення відповідальності чиновників. Зокрема, запровадження реальних механізмів персональної відповідальності фіскалів за нанесення підприємцям збитків.
4. Скорочення кількості дозвільних документів і реформа органів влади, які здійснюють нагляд за підприємцями. Обов'язкова вимога: реформа Державної фіскальної служби, перетворення її на сервісну службу
5. Реалізація Акту з питань малого бізнесу для Європи.
Очікуваний ефект від впровадження цих заходів підприємцями та експертами оцінюється не менше, ніж в 3-5% додаткового зростання ВВП щорічно.
Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» було створене організаторами Податкового майдану у 2010 році, об'єднує 63 громадських об'єднання підприємців та охоплює понад 100 000 суб'єктів господарювання. Основним завданням ГО «Фортеця» є створення умов для ведення підприємництва в Україні, демонополізація економіки та забезпечення рівної конкуренції.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки