MENU

Ірина Геращенко: "Які настрої серед людей з Горлівки, Єнакієво, Донецька? Відчай"

3888 0

Заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко ділиться своїми враженнями від робочої поїздки у Донецьку область:

"Влітку черги на КПВВ ще довші, потворні, мучительні. Спека. Прикордонники говорять, що найбільший потік цих нещасних людей, розділеного російською агресією Донбасу, сочиться через КПВВ в 20-і числа щомісяця- в дні нарахувань пенсій і соціальних виплат. 

КПВВ " Мар'інка" розраховано на 2,5 тисячі перетинаючих лінію зіткнення, а сьогодні іх було втричі більше- близько 6 тисяч.

КПВВ " Зайцево" розраховано на 8-10 тисяч і люди так само стоять по кілька годин на виснажливій спеці, тягнуть свій нехитрий скарб, торби з більш дешевими, ніж в ОРДЛО украінськими продуктами . Ми спілкувалися з жінками і чоловіками, які не приховують, що приіхали за заробленою ними важкою працею пенсією ... Що вони щомісяця мотаються туди - сюди, в багатьох розділені родини і мають жити на дві хати.

Їх стан - це відчай і втома від війни. І я іх дуже розумію. Вони зізнаються , що в лднрах ім дають пособіє в 2000 рублів, це близько 700 гривень, що чимало ідейних і патріотичних украінців відмовилися принципово від тієі окупаційноі подачки, а хтось і взяв - щоб вижити. 
Але без украінськоі пенсіі вижити важко, тим більше люди її заробили, працюючи все життя . Всіх цих літніх людей турбує перевірка пенсійного реєстру, що відбувається зараз. Говорю, що уряд має привести реєстр у відповідність до реалій , бо там дійсно є й померлі люди, і неіснуючі прізвища, і зловживання, і помилки . Але все ж ця перевірка і звірка має відбуватися так , аби максимально не створювати проблеми людям, що і так в біді. За підсумками сьогоднішніх зустрічей, побаченого, почутих важких історій планую чергові зустрічі з мінсоцполітики, аби обговорити пенсійну проблематику.

Також голова Мар'інсткоі РВЦА пообіцяв , що вже завтра почнуть встановлювати додаткові намети і санвузли, аби людям полегшити побутові умови в цих важких, виснажливих чергах. Проконтролюємо це питання.

Моя мрія - аби ці КПВВ зникли з украінськоі землі назавжди, аби ніякі черги не розділяли украінську територію. Тому так важливо відновити контроль над украіно- російським кордоном, тому Украіна так б'ється за наш кордон, аби прикордонники, що дійсно працюють в дві зміни на цих клятих КПВВ, працювали там, на нашому кордоні, де вони і мають працювати. Тому РФ і бойовики так біснуються при одній згадці про кордон...

Які настроі серед людей з Горлівки, Єнакієво, Донецька? Відчай. Вони хочуть миру, я не чула ( за рідким виключенням)агресіі, вони впізнають знайомі обличчя і прагнуть спілкуватися. І я вдячна ім за цю відвертість.

В Курахово відвідали вже підопічну нам лікарню, куди ми з Іриною Луценко і Марією Іоновою передали минулого тижня нову техніку. На новому обладнанні вже зробили кілька операцій, лікарі радіють . А взагалі за ці 2 роки через курахівську лікарню пройшло 2,5 тисячі військових і ще більше цивільних, сьогодні медзаклад несе потрійне навантаження(,після закриття лікарень в Мар'інці і Красногорівці) і потребує підтримки.

В освітньому центрі і медичному університеті , евакуйованому з Донецька, спілкувалися про можливості дітей з окупованих територій навчатися тут. Підлітки з ОРДЛО будуть або навчатися, або воювати - і тому ми просто зобов'язані боротися за молодь . В Донецькій області ЗНО склали 596 випускників з окупованих територій, а 280 звернулися з заявами , що хочуть навчатися в украінських вузах і скласти відповідні іспити. Хочеться, щоб дітей з окупованих територій приіжджало в украінські вузи більше. Тому дуже важливо в будь- який спосіб донести ім і іх батьками правдиву інформацію, що викладачі вузів, що залишилися в окупаціі, дурять студентів, що ці вузи мають акредитацію, а значить, ці дипломи " лднр" хоч хтось визнає. Це не так! Вузи в окупаціі позбавлені акредитаціі і іх дипломи з двоглавими гібрідними пташками , що іх друкують на місцевих прінтерах- то просто папірці...

Зустрілася з місцевими лікарями і освітянами, вручила ім високі нагороди від ВР - грамоти за сумлінну працю. Було радісно бачити багато знайомих обличь: медиків, вчителів, самовідданою працею яких ми захоплювалися останні два роки.

Відвідали Бахмутське СИЗО, де в т ч утримуються і ті, хто скоіли злочини проти територіальноі цілісності Украіни. Важкі історіі і долі. До речі, тут є росіяни, і консул до них не поспішає, хоч пройшло кілька місяців з затримання. І це також відповідь на питання, чому заблоковано звільнення заручників. Бо за заручників б'ється тільки украінська сторона, інші ж то не вважають пріорітетом. Важливо, що украінські пенітенціарні установи відкриті для міжнародних гуманітарних місій, в той час як на окупованих територіях і в РФ такий доступ заблоковано.

Спілкувалися з місцевими ЗМІ. Разом ми будемо ретельно слідкувати за тим, як регіональна влада використовуватиме 3,8 мільярда гривень, що додатково направлені з бюджету Украіни на відбудову інфраструктури Донбасу. Депутати ВР будуть ретельно моніторити використання цих коштів, кожна копійка має піти за призначенням.

В цій поіздці ми працюємо разом з міністром Чернишом і з Д. Оліфер. Це дуже важливо - на власні очі бачити всю ту проблематику, що ми іі обговорюємо в Мінську".


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини