MENU

Життя та смерть високих технологій

3304 0

Цього тижня в IT-індустрії на тлі галасу з приводу першого ноутбука Xiaomi і несподіваної для багатьох угоди між Verizon і Yahoo, пройшли майже непоміченими дві вельми показові новини. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише Олексій Бондарєв.

Спробуємо виправити несправедливість.

1

Отже, аналітична компанія IDC наробила "галасу", опублікувавши статистику по ринку розумних годинникiв. Головний висновок - ринок гаджетів, яким ще недавно передбачали світле майбутнє, просів за останній рік на значні 32%.

Статистика справила вбивчий ефект на журналістів по всьому світу, багато сайтів рясніють новинами про завершення епохи розумних годинникiв і ледь не всіх гаджетів, які носяться.

Деякі оглядачі спробували виступити в якості "тверезих голів", вказуючи на дві кумедні обставини. По-перше, IDC в принципі враховувала тільки годинники, а ніяк не фітнес-трекери, популярність яких як раз тільки зростає. По-друге, через якусь дивну примху аналітики IDC враховують у своїх підрахунках тільки годинникi, для яких можливе установлення додатків сторонніх розробників.

Таким чином, за межами статистики виявилися деякі вельми популярні бренди годинникiв, які мають багатий функціонал, але всі без сторонніх додатків. Наприклад, Fitbit. Можна довго сперечатися, все таки - це розумні годинники або фітнес-трекери з розширеними можливостями. Але факт залишається фактом, їх у статистиці не врахували, від чого вона стала доволі сумною.

З іншого боку, навіть якщо аналітики IDC і діяли з натяжкою, факт залишається фактом. Ринок розумних годинникiв і фітнес-трекерів рухають недорогі моделі від брендів, які в масовому сприйнятті далекі від преміальних - той самий Fitbit, Garmin, Xiaomi і т. д.

Apple все ще лідер на ринку смарт-годинникiв, але конкуренти вже дихають у потилицю

З великих брендів велике зростання за рік було тільки в Samsung і Lenovo. А ось продажі Apple Watch впали на 55%.

Тренд очевидний. І він був сприйнятий багатьма оглядачами невірно.

Справа не в тому, що користувачі розчарувалися в розумних годинниках, а в тому, що дорогі моделі їх цікавлять менше, ніж недорогі.

Люди звикли до того, що пристрій на зап'ясті рахує кроки і калорії, змінює пульс і допомагає не пропустити дзвінки та повідомлення на смартфоні. А от платити за це великі гроші їм не дуже хочеться.

Скажу для прикладу, що перепробував безліч моделей смарт-годинникiв, у результаті постійно використовую тільки досить простенький фітнес-трекер.

Загалом, з такими гаджетами все в порядку, ховати їх поки не варто.

2

І на цьому тлі цікавою видається новина про те, що у другому кварталі 2016 року в світі вперше було продано більше Bluetooth-навушників, ніж традиційних.

Багато років фанати старої школи і аудіофіли всіх мастей радісно проголошували "синій зуб" придатним лише для банальних телефонних дзвінків, розповідаючи про те, що справжнє звучання можливе тільки по проводах.

Колись це й справді було так. Але сьогодні старий мем про любителів "теплого лампового звуку" актуальний як ніколи. Навіть вельми середні за ціною смартфони підтримують Bluetooth 4.0 і у світі знайдеться не так багато шанувальників, які наосліп зможуть розпізнати, чи потрапляють їх улюблена Adele або, прости Господи, Каньє Вест, в їхні навушники по проводах або без них.

Користувачі воліють слухати музику без дротів

І далі буде ще веселіше. Наприклад, в новому iPhone просто не буде звичного 3,5-мм аудіороз'єму. Так, Apple має намір пропонувати гарнітуру з роз'ємом Lightning, але основну ставку робить безумовно на бездротові навушники.

А в 2017 році очікується початок поширення Bluetooth 5, відкриваються нові перспективи.

Звичайно, меломани будуть знову плюватися, але навушники по $500 з проводами з дорогоцінних металів ніхто забороняти не збирається. А масова аудиторія вступає в еру, коли дротові навушники стануть атавізмом, типу плівкових "мильниць".

На цьому тлі цікаво поговорити про технології, які колись здавалися непорушними, а тепер викликають подив у молоді й ностальгію у старших гіків .

Не будемо закопуватися в античність і згадувати вінілові платівки чи аудіо-касети. Згадаймо компакт-диски, які ще років 10 тому продавалися на кожному розі. Згадаймо перше покоління цифрових "мильниць" та mp3-плеєрів. Ті самі 10 років тому здавалося, що крутіше за iPod нічого й бути не може. А перші мобільні телефони з фотокамерами більшість користувачів відверто висміювали.

Але ще цікавіше поговорити про технології, які змогли вижити, незважаючи на те, що їх вже багато разів поривалися ховати.

Наприклад, ноутбуки впритул відмовляються вмирати. Вони стають тоншими і легшими, продуктивнішими і автономнішими. І, найголовніше, дешевшими. Смартфони теж дешевшають за зростаючої продуктивності, а діагоналі екранів за останні роки відчутно зросли. Зараз не проблема обзавестися пристойним 12-13-дюймовим ноутбуком або 5-6 дюймовим фаблетом. І для планшетів залишається все менше місця.

Знову ж таки, для прикладу скажу, що вже три роки не використовую планшети. Для них просто немає місця в моїй картині світу. Зв'язки з 11-дюймового ультрабука і 5-дюймового смартфона мені вистачає.

А пам'ятаєте, скільки галасу було щодо планшетів і прийдешніх похоронів ноутбуків?

Загалом, не варто завжди і в усьому покладатися на модні тренди. Купуйте тільки ті пристрої, які вам дійсно потрібні. Решта - суєта суєт і томління духу :)


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини