Яким чином відбувається маніпуляція із кількістю загиблих в Іловайському котлі. ВІДЕО
Інформація про кількість людських втрат в Іловайській трагедії не відповідає дійсності. Офіційні цифри озвучуються такі: 366 загиблих, 429 поранених, 158 пропавших без вісти і 128 потрапили в полон. Про невідповідність цих даних заявив голова Координаційної ради громадської правозахисної організації Всеукраїнський рух "Сила права" Андрій Сенченко. Такі цифри він назвав маніпуляцією і чому це так в деталях розповів у розмові з журналістом Олександром Поповим в ефірі програми "Три питання".
Сенченко нагадав, що в кінці жовтня 2014 року тодішній міністр оборони Валерій Гелетей заявив, що в Іловайську загинуло 108 військовослужбовців Збройних сил України. Військова прокуратура в особі головного військового прокурора Анатолія Матіоса кілька місяців тому сказала, що загинули 459 осіб. Останні дані, які від імені військової прокуратури озвучувалися - це 366 чоловік. Начальник генерального штабу Віктор Муженко в своїх повідомленнях в соцмережах говорить про 95 загиблих військовослужбовців.
"Ця чехарда - це ж не арифметика. Це людські життя. На мій погляд - це просто неповага до людей, які віддали своє життя за свою країну, неповага до їхніх сімей, вдів, матерів. Неповага до тих всіх, хто сьогодні воює і захищає свою країну. Таке ставлення, коли загиблих солдатів вважають якимись траншами", - із жалем зазначив Сенченко і розповів, яким чином відбувається маніпуляція.
Річ у тому, що Іловайську трагедію слідча комісія, яку очолював Сенченко і прокуратура розслідували як сукупність певних подій. Не один день - прорив з Іловайського котла. А взаємопов'язані події, які відбувалися трохи більше місяця на певній території.
Перший - це сектор Д, прикордоння від Ізвариного до Кумачевого, 140 кілометрів кордону. Чому ці події розглядаються як частина Іловайськой трагедії?
«Тому що те, що там сталося - зумовило можливість масового вторгнення російських військ і оточення Іловайська. Саме там не приймалися своєчасно відповідні рішення. Або приймалися рішення абсолютно злочинного характеру. Коли з угрупування 4000 військовослужбовців шляхом переведення їх дрібними групами на якісь інші завдання залишилося всього 1000 до моменту вторгнення», - з обуренням пояснює Сенченко.
Крім цього безумовно потрібно враховувати втрати при взятті Іловайська і бої в Іловайську.
«Також дві спроби деблокування Іловайського котла. А я їх називаю дві спроби імітації деблокування Іловайського котла. Інакше це назвати не можна. Коли невелике місто оточили чотири батальйонні тактичні групи Російської Федерації. І вони були посилені 500 добре озброєними найманцями, які мали досвід чеченський війн. Так ось на деблокування проти цих сил два рази направляли роти (до 200 чоловік - ред.). Перший раз роту 51 бригади, а другий раз зведену роту 92 бригади. Це практично людей відправили на вірну смерть», - упевнений Сенченко.
І ось цих два епізоди всіляко ховають (влада і військове командування - ред.). Вони це взагалі не коментують. Вони зчепивши зуби мовчать. Тому що це злочин. Врешті-решт вони говорять про одне - про загибель в прориві з Іловайського котла.
Як людина, яка очолювала комісію з розслідування Іловайської трагедії Сенченко сказав, що комісія дуже глибоко розбиралися у втратах.
«На превеликий жаль ми можемо дуже чітко сказати по втратах прикордонників, відносно вивірені цифри привести по МВС та Національній гвардії. Але по Міноборони вони приховували, засекречували, вони брехали, вони не передавали документи. І в результаті ми можемо тільки оціночно привести цифру в Іловайськой трагедії - це до 1000 чоловік», - заявив він.
Комісія з розслідування Іловайськой трагедії була утворена 4 вересня 2014 року. Робота по розслідуванню йшла дуже інтенсивно і вже 20 жовтня оприлюднені результати. Було опитано учасників подій не тільки в кабінетах, але в ніч з 4 на 5 вересня, після утворення комісії, Сенченко виїхав в зону бойових дій і зустрічався з військовими там. У зв'язку з парламентськими виборами комісія зупинила свою роботу. Нова комісія так і не була створена. На думку Сенченка, в першу чергу зацікавлений у недоведенні розслідування до кінця - це президент.
Повне відео запису передачі "Три питання":
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки