MENU

Лишіть жінок в спокої! Дайте нам бути неідеальними

4328 0

Він глядить чотирьох дітей, має два успішних бізнеса, у нього чистий дім та ідеальна фігура. Так-так, з кубіками на пресі.

Уявіть собі чоловіка, який вранці везе дітей в школу, потім цілий день паше на роботі, потім біжить в качалку, забирає дітей і робить з ними уроки, потім готує здорову збалансовану вечерю і прибирає дім. А, ще й годує молодшенького груддю, бо якщо сумішшю - він поганий батько. Ах, нема молока? Поганий батько. Бракований. Можливо, недостатньо здороа вечеря була. Чи чаю лактаційного замало.

Дивлячись на цю картину, я можу лиш уявити, через скільки цей ідеальний чоловік двине копита. Бо людина не може бути досконалою в усьому. Ти або присвячуєш себе сім'ї і дому (при чому тут радше "або", а не "і"), або робиш кар'єру. Або качаєш попу.

Від чоловіка не вимагається робити все це одночасно. Бо "от жалко пацана". Якщо чоловік тяжко працює, то за замовченням з дітьми сидить жінка. Якщо чоловік успішний, то від нього не вимагається блистіти кубіками на пляжу.

Але радянська спадщина, яка покладала на жінку і громадські, і сімейні, і виробничі обов'язки одночасно, сформувала парадигму, в рамках якої успішна жінка все це поєднувати мусить.

Моє обурення сьогодні зранку продиктовано якоюсь мірою ще тим, що я встала о 5:30, щоб їхати в Краматорськ, тому геть не виспалась.

Їжджу я в Краматорськ чи Хрулі тоді, коли діти у циклі тата (ми чергуємося 3 тижні через 3). Я вже давно змирилася з тим, що нестиму тавро "поганої матері", про що мені обов'язково періодично нагадують дружні фейсбучани чи члени сім'ї.

І от я, загнана і без того лошадь з почуттям провини, бачу запрошення на тренінг 24 вересня, на який підписалася моя інет-знайома (ще одна лошадь, ефективна і успішна, але, можу уявити, що біжить, як і я, з висолопленим язиком).

І на цьому тренінгу анонс:

Як суміщати успішний бізнес, 4 дітей, ідеальну фігуру і спортивні перемоги?

Ми вам розкажемо. Ви лузерки, бо біжите як загнані лошаді. А от є Справжні женщіни (бо новий час диктує нові вимоги до Справжніх Женщін), вони мають 4 дітей, 2 бізнеси, кубіки на пресі, здорове харчування, ідеальний дім.

І поки весь прогресивний світ на чолі з Шеріл Сендберг, благає жінок перестати змушувати себе бути ідеальною в УСІХ сферах (бо це нереально. внутрішній ресурс, як і час - вичерпні), в Києві розповідають, як відчути себе лохом за свої ж гроші, а потім жити під гнітом почуття провини.

Господи, та лишіть жінок уже в спокої! Дайте нам бути неідеальними, дайте бути успішними в чомусь одному. Мама робить кар'єру, поки діти з бабусею чи нянею - не тицяйте їй, що вона погана матір! У мами чотирьох (двох, трьох) дітей срач у хаті? Не тицяйте їй, що вона погана господиня. Кар'єра на задньому плані, і мама цілі дні з дітьми і не має кубіків на пресі чи ідеальних сідниць - та нехай!!!

Мають бути інші тренінги: як перестати все суміщувати і дозволити собі бути неідеальною.

Я б пішла.

Nastya Melnychenko

 

 

Читайте також: Чоловіки й фемінізм: потреба виживання


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини