MENU

Дайте мистецтво і за нього заплатять: аншлаги на виставах Гогольфесту

4220 0

16 вересня фестиваль сучасного мистецтва Гогольфест знову стартував, але вже на новій локації. Цьогорічна тема "Вавилон" була швидко вхоплена митцями і отримала втілення у різних видах мистецтв, що можна побачити з 16 по 25 вересня на Арт-платформі. Шоу-відкриття, поєднуючи як масове, так і елітарне мистецтво, ескізно показало, чого чекати від запланованих подій Гогольфесту: кожен знайде щось на свій смак і потреби.

У перший вікенд, який припав на період фестивалю, було презентовано одразу дві потужні вистави, різного способу вираження, але спільного режисерства Влада Троїцького.

Кінетична вистава "...але вітер..." 17 вересня полонила і не відпускала. Десятки вентиляторів, сотні метрів плівки, троє акторів і один нематеріалізований персонаж - вітер. Сцени вистави: натяки, ескізи, дихання в унісон. Жінка в білому, жінка в чорному, чоловік і вітер, - ті чотири герої, які невербально розказали глядачеві історію, прожили зустрічі, і прощання, народження і самотність.

Кінетична вистава, як окреслив її режисер, своєю рухомою нерухомістю вдихнула в глядача енергію інакшості. Не кожен присутній зміг однозначно розтлумачити собі побачене. І це було, очевидно, метою вистави. Заколихані вітром, актори дали глядачеві простір для занурення у безмежжя, можливість замислитися про вічне. І лише віддалений ритм барабанів Андрія Надольского членував простір і час на відрізки, притишено, ненав'язливо. Легкість і вишуканість вистави залишають приємний післясмак та багато думок. І хоч довкола порожнеча, "...але вітер..." на самоті не залишає.

Найочікуванішою виставою Гогольфесту-2016 року стала цирк-опера "Вавилон" творчої формації «Nova Opera» теж під режисерським крилом Влада Троїцького. 18 вересня на головній театральній сцені фестивалю змішалися різноманітні мови і мистецтва. Хаотичне поєднання оперного співу з біт-боксом та імітацією звуків джунглів, циркові номери, ляльки, промовистий візуальний ряд на тлі музичних тем провідних композиторів сучасності Іллі Разумейка та Романа Григоріва, а також текст вавилонської легенди, прочитаний акторкою Тетяною Троїцькою, - ті цеглинки, з яких будувався Вавилон опери-цирку. І якщо у легенді Вавилон впав, то Nova Opera створила те, що матиме майбутнє, стильне й нестримне. 

На прем'єру вистави зійшлися представники різних сфер і вікових категорій, але всіх об'єднало зацікавлення мистецтвом: молоді режисери, концертмейстери, хореографи, лікарі і програмісти. Вартість квитків, яка сягала 400 гривень, не відлякувала і «sold out» був у касах вже за день до очікуваної прем'єри. А це промовисто доводить, що глядач в Україні готовий платити за мистецтво. Головне, щоби були ті, хто продукує нове, якісне і неповторне.

Каріна ДОРОШЕНКО для UAinfo
Фото - Repor.to


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини