MENU

Формула щастя для України майбутнього

2794 0

Майбутнє не можливо творити, без його чуттєвого образу, без проекції у картині майбутнього жаданих переживань теперішнього.

Адже будь-які економічні чи соціальні цілі не штовхають людей до праці заради прийдешніх часів, не мотивують голосувати за майбутнє. Людьми рухають емоції.

Існує безліч версій майбутнього, але у серцях знаходять відгук лише ті, що відповідають природі людини і її бажанням.

Завжди в історії людства харизматичні лідери та організовані групи нав'язували більшості свої, вигадані моделі життя. Інколи тому, що вважали їх "безумовно правильними", або частіше - отримуючи вигоду від репресії мас.

Навіть сьогодні, у нескінченних проектах реформ, серед сотень химерних індикаторів ви не знайдете факторів збільшення радості. Адже не це цікавить політиків, населення в їхніх планах - це лишень сировина для реалізації власних амбіцій і власного щастя.

Щоб нові будівельники майбутнього нарешті припинили будувати страхітливі утопії, у яких начебто всі мали б бути щасливими, звернемося до великого масиву сучасних досліджень.

Читайте також: 25 лет независимости Украины: экономические итоги

Наша шаслива людина це - здорова, фізично активна особа віком 25-50 років із доходом близько 6 тисяч доларів на місяць. Її не приваблює гонитва за багатством.

Людина самозайнята, любить те чим займається, незалежно розпоряджається власним часом та працює менше 40 годин на тиждень (менше 8 годин на день, менше 5-днів на тиждень), вона добре висипається і на роботу дістається за 10-20 хвилин.

Живе у власному малоповерховому будинку зі всіма зручностями, у безпечній, красивій, не густонаселеній місцевості з пішохідними зонами і привітними сусідами-друзями. Людина має доступ до питної води і дихає чистим повітрям.

Має постійного партнера, проте не має маленьких дітей, не відволікається також на турботу за безпорадними родичами (це забезпечено сервісами). Кожен мешканець має 1-2 особисті кімнати.

Країна, у якій живе щаслива людина - демократична, з високим рівнем довіри між людьми та довірою до суспільних інститутів - до поліції, уряду та правоохоронної системи.

У цій країні дуже якісна і доступна система медичного обстуговування, економіка країни та перспективи її майбутнього вселяють оптимізм. Країна не женеться за приростом ВВП на шкоду іншим сферам, ВВП країни вже складає близько 75 тисяч доларів на душу населення.

У цій країні дуже низька економічна нерівність між людьми, кожен громадянин, за умови старанного навчання і праці, може швидко просунутися соціальною драбиною вгору.

Країна інвестує багато коштів у створення комфортних умов життя людей та на соціальне забезпечення. Переважна більшість громадян країни працевлаштовані, їхні трудові права надійно захищені, умови праці приємні.

У країні низька інфляція та стабільний валютний курс. Люди мають заощадження близько 60 тисяч доларів на родину і не мають поточних боргів, хоча можливо виплачують довготермінову іпотеку або інвестиційні відрахування.

Читайте також: Странное ощущение, когда вдруг понимаешь, что ждет страну

Люди в цій країні мають багато друзів, часто зустрічаються одне з одним та неформально спілкуються. У країні розвинений волонтерський рух та громадська участь - як серед молодих, так і серед літніх людей. Мешканці країни шанобливо ставляться одне до одного та роблять бескорисливі вчинки.

Наша щаслива людина відчуває сенс свого життя, їй або близькі певні релігійні вірування, або вона знайшла сенс у інший спосіб. Вона не має суто матеріалістичних цінностей. Не відчуває самотності й депресії. Якщо потрібно, регулярно спілкується із психотерапевтом, практикує медитацію та інші практики власного психологічного розвитку. Ця людина - оптиміст.

У Людини в організмі підтримується баланс гормонів "щастя" - у неї є більше фізіологічних передумов відчувати задоволеність життям, аніж невротизм і апатію.

Людину оточуючує красиве середовище існування та природні ландшафти. У містах країни не шумно, немає заторів і постійно великих скупчень людей.

У житті людини відбувається багато цікавих подій, у тому числі непередбачуваних і спонтанних, що викликають радість та насолоду. Людина їсть смачну їжу, часто сміється, постійно відкриває для себе щось нове, посміхається світу, не переживаючи нудьги і суму.

Людина відчуває, що її Життя прекрасне, і бажає, щоб наступний день був такий самий, як сьогодні.

Отже, щоб досягти успіху у «продажах» своєї версії майбутнього, щоб це майбутнє не стало черговим похмурим світом Оруела, ще одним недолугим «ізмом» - воно мусить містити обгрунтовані проекції щастя теперішнього.

Звичайно ж, поки людина існує в старій біологічні формі.

Олексій ЖМЕРЕНЕЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини