MENU

Не допустити сирійського сценарію в Україні. Чому не варто голосувати за N4370-1 на догоду президенту

3866 0

Два слова про законопроект N4370-1:

"Згідно з Конституцією, голови МДА призначаються президентом за поданням Кабінету Міністрів. Відповідно Уряд, у спосіб визначений законом, повинен добирати кандидатів на ці посади і подавати їх президенту на призначення.

Законопроект 4370-1 пропонує неконституційну альтернативу, щоб конкурсний добір кандидатів здійснювала спеціально створена комісія при Президенті України. Ця Комісія обирає кандидата та виключно церемоніально передає його до Кабміну, щоб Кабмін одразу ж вніс кандидатуру назад на Банкову. Таким чином роль Уряду в процесі повністю нівелюється", - йдеться у сьогодніщній заяві Реанімаційного пакету реформ.

Тобто, йдеться про спрробу подальшої концентрації влади в руках президента Порошенка.

Читайте також: Порошенко возвращает Украину во времена Януковича - Соболев

До чого тут Сирія?

"Алавіти Асада, що складали панівну верхівку до початку спочатку мирних протестів у Сирії, не хотіли впускати у своє замкнуте середовище нікого..." Нічого не нагадує?

Сьогодні у "Ранковій хвилі" на Громадському радіо говорили із політологинею Світланою Машаровською про те, як концентрація влади стала однією з головних причин того, що країна стає мапою. Мапою для розігрування чужих сценаріїв і утвердження сторонніх інтересів.

Серед висновків і рекомендацій щодо убезпечення України від сирійського сценарію є оця - вона не стосується процедури призначень голів місцевих державних адміністрацій, але все про те ж - про відкритість політичної системи:

"Треба вирішувати політичні питання політичним шляхом. Влада має чути громадян, а громадяни повинні вміти формулювати вимоги. Потрібно відкручувати гайки доступу в політику інших. Для цього треба зменшити вартість "вхідного квитка" в політику. Зараз його собі дозволити можуть тільки олігархи. Також треба прийняти виборчий закон про відкриті списки".

Читайте також: Дорожня карта реформ - план дій від громадянського суспільства

Повністю розмову слухайте тут

Наталя СОКОЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини