Прийняття рішень в Україні: чому наша країна така бідна
З моменту мого приїзду в Україну, мене цікавить питання чому ж Україна така бідна. Думаю є багато чинників, але є один дуже важливий. Це спосіб, в який приймаються рішення. Ось як це працює тут: Уряд чи депутати наводять приклади іноземних країн і адаптують їх рішення.
Наприклад, ми дивимось що інші країни обмежують вирубку лісу і вводимо мораторій на експорт лісу. Чи дивимось на якусь іншу країну, де є індустріальні парки і вводимо закон про парки в Україні.
Якби так поводила себе якась компанія, вона би збанкрутувала. Спробую пояснити. Уявіть собі, що Український Католицький Університет запустив дуже успішну программу з ІТ у Львові. Чи має Київська Школа Економіки робити те саме? Можливо, а можливо ні. Спочатку потрібно вивчити ринок в Києві, конкурентів, замовити маректингові дослідження, підготувати бюджет, оцінити можливі прибутки та витрати на основі всіх наявних данних. І тоді можна приймати рішення.
Читайте також: Природа українського "двомислення" та його вплив на реформи
В Україні ж людей, які вимагають емпіричні дослідження, що підтверджують оптимальність заборони експорту ліса чи оптимальність індустріальних парків, не сприймають серйозно. І поки так буде, Україна буде бідною.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки