Нардеп: Процес голосування за висновки до проекту держбюджету - звичайний фарс
В ході голосування парламенту за висновки та пропозиції до проекту Закону України про Держаний бюджет України на 2017 рік не була прийнята жодна поправка народних депутатів.
Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив народний депутат фракції "Батьківщина" Сергій Євтушок.
Учорашній процес голосування за постанову щодо висновків та пропозиції до проекту держбюджету, підкреслив депутат, нагадує антипарламентський процес ухвалення рішень, бо жодна поправка нардепів не була прийнята.
" Їх (поправок - Ред. UAINFO) було більше тисячі. Жодна не ухвалена. Про який парламентаризм можна говорити?", - заявив Євтушок.
Серед поправок, які пропонувала фракція "Батьківщина" , зокрема, - відміна 15% податку для працюючих пенсіонерів.
"Цим податком насмішили увесь світ. У жодній країні немає такого. Обкладати податками працюючих пенсіонерів - це ганьба", - вважає депутат.
Також фракцію обурила передача фінансування профтехосвіти та медичних закладів на забезпечення місцевих бюджетів.
"Вчора "Батьківщина" червоними кнопками засвідчила своє голосування проти антисоціального бюджету. Натомість ми готові надати пропозиції для вирішення питання, де взяти гроші для наповнення дохідної частини бюджету. Зверніть увагу, усього 5% податку обкладаються власники корпоративних прав, які отримують дивіденди. В Європі ця цифра складає 18-20%", - пояснив Євтушок.
Оскільки при розгляді висновків та пропозиції до проекту держбюджету на 2017 рік не було прийнято жодної поправки народних депутатів, Євтушок наголошує: "цей процес можна вважати звичайним фарсом".
Читайте також: Афера с красивым названием и туманными последствиями для Украины - нардеп о спецконфискации
Окрім того, у прийнятій вчора постанові є норма, якою з 1 листопада 2016 року народним депутатам підвищують заробітну плату до близько 36 тисяч гривень.
"Це 20, 5 мінімальних зарплат. Я не проти, аби депутат ставав незалежним, в тому числі і фінансово, і не шукав тут якихось інших стимулів. Влада, на жаль, вдається до механізмів за часів режиму Віктора Януковича. Але коли ми бачимо відсутність індексації зарплат медикам,освітянам, державним службовцям, уряд собі підвищує зарплату до 30 тисяч гривен, народні депутати - до 36 тисяч, це нездоровий процес", - вважає Євтушок.
На його думку, депутати, які були в бюджетному процесі, знали про цю норму в постанові. Та для багатьох, запевняє Євтушок, то стало несподіванкою. Ким саме внесена норма про підвищення зарплат, відповіді не має.
Читайте також: 1 млрд от Гройсмана - цена голосования за госбюджет?
"Напевно, це відбулося за погодження з бюджетним комітетом і внесено в "бюджетну" постанову. Ймовірно, була якась дискусія в стінах бюджетного комітету, бо на руках не було документів", - заявив Євтушок.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки