MENU

З 1 листопада в Україні заборонено ловити рибу на зимувальних ямах

3564 0

Починаючи з 1 листопада до закінчення весняно-літньої заборони на зимувальних ямах забороняється любительське, спортивне та промислове рибальство.

Як повідомляє прес-служба Держрибагентства України, це передбачено пунктом 8.3 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об‘єктах України, пунктом 4.14.3 Правил любительського і спортивного рибальства, за погодженням Інституту рибного господарства НААН України.

В кожній області України період та місця зимувальних ям визначаються індивідуально, залежно від погодних умов. З переліком та датами заборони можна ознайомитись за посиланням.

«Це другий важливий період в житті риби. Перший - це нерест, коли діє весняна заборона на вилов риби. Дуже важливо, щоб в місцях, де риба перебуватиме з 1 листопада до кінця зими не здійснювався вилов риби - і любителями, і промисловиками, і спортсменами. Це необхідно для того, щоб риба могла спокійно пережити зиму і розпочати весняний нерест», - прокоментував Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Читайте також: 15 осінніх спостережень

Зимувальна яма - місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція до місця зимівлі. У риби різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. Для збереження рибних ресурсів згідно із Правилами рибальства у зимовий період, Держрибагентством вводиться заборона на лов риби на зимувальних ямах.

За порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. 

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину.

«Ми плануємо збільшити розмір штрафів не тільки за порушення і незаконний вилов на зимувальних ямах. Наприклад, за порушення правил рибальства зараз штраф складає 34-170 грн. Планується, що мінімальний штраф за такий вид порушення буде 1700 грн. За певні види порушень, наприклад, за вилов на зимувальних ямах з використанням електровудок чи вибухових засобів буде передбачена виключно кримінальна відповідальність», - наголосив Ковалів.

Читайте також: У Вербну неділю зарибили затоку «Оболонь». ФОТОРЕПОРТАЖ

У Держрибагентстві закликали  всіх рибалок  дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини