Чому депутати так люблять готівку
Ось усі говорять, що чиновники показують недовіру до банківської системи, зберігаючи все готівкою, зауважує в своєму блозі на "Новому часі" інвестиційний банкір Сергій Фурса. Це неправильний логічний висновок, який може здатися правильним тим, хто дивиться на Україну з боку і дуже поверхнево.
Коротше кажучи, це повна маячня. Нічого це не показує.
Читайте також: Спілка підпільних мільйонерів: коли є всі підстави для неповаги
Чиновники і депутати прекрасно розуміють, які банки надійні, а які ні. Довіра до банківської системи відображена в загальній динаміці депозитів. Там є цифри. Виходячи з них, і потрібно робити висновки, а не описувати загальну ситуацію, спираючись на окремий випадок. Депутати ж намагаються просто придумати відмазку. І причина недовіри до банків як привід зберігати все готівкою – це розмови на користь бідних.
Готівка – це кров тіньової економіки. Депутати сидять на верхівці харчового ланцюжка цієї самої тіньової економіки. Всі ці прокурори, депутати, судд – вони всі отримують корупційну готівку. А далі вже стикаються з проблемою, що з нею робити. Нести її на світло або не нести. І більшу частину залишають в тіні, бо не зможуть пояснити фінансовому моніторингові, де її взяли. Це в студії можна розповідати казки про спадщину від бабусі або заробіток на базарі 15 років тому. У фінансовій сфері це не проходить.
Депутати і готівка – це із тієї ж серії, що і малий бізнес проти касових апаратів. Як депутат не зможе принести свої гроші в пристойний банк, так і малий торговець проти прозорості, оскільки важко продавати контрабанду, якої начебто не було і яка ніколи не перетинала кордону України. Але причин вам там теж розкажуть безліч. Про великі комісії банків, про складність апаратів у використанні та інше. Це все розмови на користь бідних. Просто з тіні ніхто не хоче виходити на світло. А іноді і не може.
Читайте також: Журналістка: Після електронних декларацій має бути розслідування джерел отриманого майна
І так, депутати далекі від банків лише як вкладники. Але дуже близькі як позичальники. Причому позичальники, які не віддають кредити. І якщо вже пов'язувати депутатів і недовіру до банківської системи, то дивімося з іншого боку. Недовіра до банків виникла в результаті того, що в тих баланси почали лопатися від поганих кредитів. Кредитів, які не повертають депутати, які сидять на купі корупційної готівки. От і все.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки