MENU

Арахамія – мільйонер, Стефанчук будує маєток під Києвом, а суддя Князєв готувався до обшуків з минулого року: про що свідчать декларації можновладців

26360 0

 

Дедлайн для заповнення декларацій – 31 січня 2024 року. До цієї дати заповнити папери мають ті можновладці, які добровільно не подавали декларації в 2022-му та 2023-му. Зараз у реєстрі НАЗК є далеко не всі декларації. Левова частка депутатів, членів Кабміну не звітували про свої доходи та витрати добровільно. З їхніми деклараціями можна буде ознайомитися до кінця січня.

Однак є й ті, хто добровільно звітував перед НАЗК ще до повернення обов'язкового декларування. Серед них, наприклад, більшість депутатів від "Слуги народу". А от обраний цією фракцією прем'єр-міністр Денис Шмигаль можливістю добровільно заповнити декларацію не скористався. Тепер він має це зробити до кінця січня наступного року.

OBOZ.UA проаналізував кілька найцікавіших декларацій, які вже опубліковано в НАЗК, інформує UAINFO.org

Давид Арахамія

Давид Арахамія, голова фракції "Слуга народу", до політичної кар'єри займався бізнесом, цим він і може пояснити статки в своїй декларації. І хоча в інтерв'ю він називав значно більші суми заробітків, ніж фактично задекларував, Арахамія – доларовий мільйонер.

Вікторія Арахамія, дружина політика, задекларувала дохід від підприємницької діяльності в розмірі 1 млн 677 тис. грн. Ці гроші їй заплатив Павло Петриченко. Від "Прогрес Автотрейд Київ" вона отримала 2 млн 421 тис. грн. І ще 69,7 тис. грн – соціальні виплати від Київського центру з нарахування та здійснення соціальних виплат.

Давид Арахамія в кріслі голови фракції заробив 418,1 тис. грн за рік. Річний дохід родини сягнув 5,2 млн грн. Це приблизно 433 тис. грн на місяць.

Більшість своїх активів сім'я політика зберігає в готівці. Його дружина готівкою зберігає 2,7 млн грн. А він 900 тис. доларів (250 тис. з них – спільна власність з дружиною) та 100 євро. У ПриватБанку в Арахамії близько 1,2 млн грн. 20 тис. доларів він тримає в "Універсал Банк". Також у цьому банку в нього є і порівняно невелика сума на рахунку – 27,3 тис. грн.

Майно. Арахамія все ще залишається зареєстрованим у рідному Миколаєві, хоча проживає в передмісті Києва, у селі Віта-Поштова. У нього є тільки український та дипломатичний паспорти. У Віта-Поштовій у родини є кілька земельних ділянок і будинок площею 295,7 квадратів. Це майно Арахамія придбав за кілька місяців до отримання статусу народного депутата начебто за 983 тис. грн. Хоча ринкова вартість такого житла в елітному передмісті може бути в рази вищою.

Руслан Стефанчук

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук також добровільно подав декларацію раніше за встановлені терміни. Йому разом з дружиною належить земельна ділянка в передмісті Києва – селі Білогородка (1008 квадратів), у Хмельницькому у спікера є квартира площею 93,4 квадрата. А в його дружини в Ярмолинці Хмельницької області – частина квартири площею 49,8 квадратів.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини