Причина появи законопроекту про конфіскацію в корупційних інтересах - депутат
Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» № 5142 може бути прийнятий в парламенті завдяки політичній домовленості голосувати в пакеті з законопроектом, який знайде підтримку в залі.
Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив народний депутат фракції «Радикальна партія Олега Ляшка», заступник голови Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Ігор Попов.
За його словами, комітет визнав, що запропонований законопроект кращий, ніж 4 попередні.
«У законопроектах, які раніше вносили депутати, було набагато більше ризиків. Комітет розглянув листа посла ЄС Хюга Мінгарелі, якого він надіслав 10 днів тому на ім'я Андрія Кожем'якіна. Посол виражає позицію ЄС, де говорять, що чинна правова база в Україні дозволяє виконати всі завдання про які вказано у запропонованому законопроекті. І тому його прийняття сьогодні не є доцільним. Врахувавши всі фактори, комітет визнав, що корупційні ризики у законопроекті залишаються, і рекомендує відправити його на доопрацювання авторам», - пояснив депутат.
Чи пройде чинна редакція законопроекту в сесійній залі, підкреслює І.Попов, залишається питанням.
« Ризики законопроекту в тому, що він буде застосований не лише щодо коштів Януковича, але і щодо політичних опонентів, незалежних бізнесменів. Проте я не виключаю чергового політичного розміну цього законопроекту на щось у той момент, коли знайдуться голоси в залі. Маю на увазі політичну домовленість голосувати законопроект в пакеті з іншими ініціативами, або в залежності від якихось обставин», - зауважив І.Попов.
Читайте також: Законопроект про конфіскацію становить загрозу для громадян і порушує принципи конституції - нардеп.
У пропонованій редакції, підкреслює він, криються дві схеми.
«Одна - викупити облігацій внутрішньої державної позики з дисконту і потім перевести в готівку , і на цьому хтось збирається заробити один мільярд, а друга - вкрадені активи від певних компаній, пов'язаних із Януковичем. Так, вони вже вкрадені, але цим законом їх треба списати. Оці ризики проговорюються в кулуарах. Реально аналізуючи законопроект, всі дивляться, чи не будуть спрацьовані ці схеми», - повідомив депутат.
На уточнення, чи не означає, що поява законопроекту пов'язана з чиїмись власними інтересами, І.Попов відповів: «Маємо власні корупційні інтереси».
«Оскільки зібрано два головні висновки комітетів - з питань правової політики і правосуддя та з питань запобігання і протидії корупції, на наступному пленарному тижні його можуть виносити на голосування», - повідомив депутат.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки