Закон про реструктуризацію боргів теплокомуненерго забезпечить тепло в оселях взимку - нардеп
Прийнятий Верховною Радою закон, спрямований на зменшення заборгованості підприємств ЖКГ за спожитий газ та електричну енергію шляхом її реструктуризації та часткового списанні пені забезпечить українцям тепло і їхніх оселях в зимовий період.
Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив народний депутат фракції «Народний фронт», заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олександр Кодола.
Нагадаємо, вчора парламент підтримав законопроект № 5273 «Про заходи , спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій і підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії» за основу та в цілому. О.Кодола підкреслив, що заборгованість підприємств ЖКГ- проблема для майже всієї України.
«Цей закон був прийнятий задля сталого і безперебійного проходження опалювального сезону саме цієї зими. Питання треба було якось вирішувати, бо маємо мільйонні борги теплогенеруючих компаній перед НАК «Нафтогазом» . Їх треба якось реструктуризувати. Можна сказати, що цим законом гарантується, що в оселях українців тепло буде постачатися безперебійно», - заявив депутат.
Читайте також: Чому варто готуватися до екстремального зимування.
Закон набуде чинності з дня підписання його Президентом України. Поки, зауважує депутат, цього не сталося.
«Під час розгляду законопроектів на комітеті завжди є пропозиції та зауваження. Цього разу зауваження були від опозиційних партій. Їх турбувало те, що гроші будуть відшкодовуватися в тому числі й приватним підприємцям - Ринату Ахметову , наприклад. Але це інше питання. На жаль, у нас є частина підприємств, які приватизовані. Облгази, наприклад. Проте це не означає , що коли підприємства у чиїйсь власності, вони не мусять надавати тепло», - вважає О.Кодола.
Він також додав, що законопроект , розроблений Мінрегіоном, передбачає реструктуризацію заборгованості підприємств тепло- та водопостачання, які накопичилися станом на 1 січня 2016 року.
«Підприємствам надається 5 років на погашення боргів, а також можливість після реструктуризації боргу списати всі штрафи й пені, які були нараховані. Поки діє договір реструктуризації, призупиняється нарахування штрафів і пені. Закон зупиняє всі виконавчі провадження до підприємств, внесених до Реєстру учасників процедури врегулювання, передбачає розблокування фінансово-господарської діяльності, зняття арешту з майна та поточних рахунків», - пояснив депутат.
Цієї зими, запевняє О.Кодола, «все має бути в порядку».
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки