MENU

Нардеп: У держбюджеті-2017 прописані віртуальні суми на підтримку сільгоспвиробників

23020 0

У проекті Державного бюджету України на 2017 рік вказані віртуальні суми на підтримку сільськогосподарських виробництв без пояснень джерел надходжень.

Про це в інтерв'ю  газеті "Вісник "Фермер України" повідомив народний депутат фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

Він пояснив, що на фінансування агропромислового комплексу України в проекті Держбюджету на 2017 рік «реально можливо знайти лише 2,97 мільярдів гривень».

Із них, пояснив він, 1,4 мільярди будуть направлені на «підтримку галузі», а 1,5  -  кошти спецфонду, з якого, після прийняття низки законів, в тому числі і про спецконфіскацію, можливе виділення певних коштів.

Читайте також: Ивченко: Новые налоги для крестьян не помогут повысить занятость и сократить теневую экономику

«Але це віртуальні гроші, адже ми поки не знаємо, що в тих законах буде, і чи будуть вони прийняті. Наприклад, питання  спецконфіскації взагалі мало кому зрозуміле, в тому числі й народним депутатам. Тому можемо говорити про те, що у нас є більш-менш реальні 1, 97 мільярда гривень», - підкреслив В.Івченко.

Його обурила безпрецедентно мала підтримка сільськогосподарських виробників. У 2017 році, підкреслює, «вона планується на рівні лише 0,2 % від тих 32 % ВВП, тобто 14 мільярдів валютної виручки, які держава отримує від АПК».

«Це сором і ганьба, оті 0,2 % при сумі видатків бюджету 578 мільярдів гривень. Не можна скупитися на фінансування практично єдиної галузі, яка в Україні сьогодні є бюджетоутворюючою. Хоча, навіть ці жалюгідні копійки вже заздалегідь розписані. Буде добре, якщо основні кошти, тобто 1,7 млрд. будуть використані для так званої підтримки на гектар по певних культурах, що спонукатиме внутрішню переробку сільськогосподарської продукції», - заявив депутат.

 Розподіл коштів, підкреслює, буде проблемним і не завжди справедливим.

Читайте також: Підвищення мінімальних зарплат - це бомба сповільненої дії для країни - нардеп

«Але традиційні виробники експортного зерна повинні до цього поставитися спокійно: хоч їх продукція наразі надприбуткова, вона не може залишатися єдиним джерелом експорту. В Україні потрібно й нові сади закладати, й ставки з рибою мати, і тепличне овочівництво розвивати, і мед та горіхи до Європи возити, як пращури колись», -  вважає В.Івченко.

На його думку,  повертати ПДВ потрібно насамперед тим виробникам, які експортують не сировину, а готову продукцію або принаймні напівфабрикати, перероблені на українських підприємствах.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини