До влади прийшли не ті, хто планують робити зміни - експерт
Після Революції Гідності до влади прийшли не ті люди, які планують робити зміни.
Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив політичний експерт Микола Спірідонов.
Він поділився своїми враженнями та спостереженнями до третьої річниці Революції Гідності.
«Нещодавно прирівняв нашу революцію із французькою 1789 року. У нас дуже багато спільного. Французька революція продовжувалася в тому чи іншому вигляді кілька десятиліть», - нагадав експерт.
За три роки після Революції Гідності, зауважив він, людям стало складніше жити.
«Ккурс валюти піднявся, як і тарифи. З реформами ситуація не зовсім зрозуміла», - підкреслив М.Спірідонов.
До того ж, зауважує він, навіть Президент України Петро Порошенко під час промови до річниці Революції Гідності говорив про героїзм, патріотизм, піднесення, «і ні слова про економіку, комунальні тарифи, рівень життя населення».
«Він обходив теми, які йому не вигідні», - зауважив експерт.
Читайте також: Справи Майдану будуть у «підвішеному» стані, поки їх можна використовувати проти опонентів - політолог
Проте, підкреслює, ще можна сподіватися на якісь зміни, адже, «як говорили мудреці: не дай вам Бог жити в епоху змін».
« Можливо, зараз ми свідки революційних змін, коли все погіршилося, а потім щось зміниться і ситуація покращиться. Але спостерігаючи за реформаторами, які говорять про зміни, великих приводів для оптимізму немає. Хоча я принципово не засуджую учасників подій , бо серед них було багато наївних людей, необізнаних, молоді, студентів. Люди хотіли кращого. Ми не можемо однозначно сказати, що за три роки стало гірше. Звичайно, сталося багато трагічних подій. Ситуацію на сході країни я пов'язую з подіями на Майдані, тому що при Віктору Януковичу навряд чи могли б відбутися бунт на сході та втрата Криму», - вважає М.Спірідонов.
Хоча з іншого боку нагадав, як західні країни свого часу не визнавали приєднання Радянським Союзом до свого складу Естонії, Латвії, Литви.
«Минуло більше 60 років, і Естонія , Литва і Латвія стали незалежними. Можливо, пройдуть десятиліття і Крим також або повернеться в склад України, або стане незалежним», - прогнозує експерт.
Зважаючи на сучасні темпи історичних подій, підкреслює М.Спірідонов, три роки для відчуття змін - не так мало.
«Але бачимо, що до влади прийшли не ті люди прийшли, які планують робити зміни. Маю з чим порівняти. Депутати нового скликання націлені на особисте збагачення і багато хто з них став жити. Порівняйте, який був Семен Семенченко, козак Гаврилюк. І якими вони стали нині», - звернув увагу експерт.
Якби при владі були люди, націлені на позитивні зміни, вважає М.Спірідонов, «за три роки можна було б побачити кращий результат».
М.Спірідонов не виключає можливості третього майдану, про який говорять в експертному середовищі.
«Настрої робити третій майдан є, і вони досить поширені. Проблема в тому, що немає лідерів, які б могли організувати протест. Як не парадоксально, історія людства свідчить про те, що в основному майдани і революції відбувалися якраз у період мінімального економічного піднесення. Проте черговий майдан в попередньому вигляді неможливий, тому що зараз у країні забагато зброї. Швидше за все, може бути майдан, який почнеться відразу з кулеметних черг. Не виключаю озброєного повстання», - зауважив експерт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки