Уроки безвізового режиму з ЄС: як маємо скоректувати нашу політику щодо НАТО
І ось тепер ще раз – Дональд Туск кілька разів дуже категорично повторив, що Україна виконала своє домашнє завдання й із позицій можливості отримання безвізового режиму повністю відповідає стандартам ЄС. Але наразі не отримує його (хоча, можливо, отримає найближчим часом).
Читайте також: Безвізовий режим до кінця року? Про що йшлося на саміті Україна-ЄС
Це нагадало мені про те, що в Законі України "Про засади внутрішньої та зовнішньої політики" ціль співробітництва нашої держави з НАТО визначена, як "поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації." Іншими словами – відповідність стандартам.
Так ось, як ми тепер бачимо, відповідність критеріям і стандартам не гарантує нам кінцевого результату. Мета нашої політики щодо НАТО має бути визначена чітко і недвозначно – набуття повноправного членства в цій організації. Інакше з досягенням критерів членства в НАТО ми бавитимось, як дурень з писаною торбою (як із відповідністю стандартам для безвізового режиму). Досягнення критеріїв членства в НАТО річ для розвитку Збройних сил корисна, але не означає спроможність одноосібно притистояти збройній агресії Росії й не означає зобов'язання НАТО надавати нам у цьому допомогу.
Читайте також: Що дасть Україні поглиблене партнерство з НАТО
Тому не варто давати втягувати себе в дурні ігри з дефініціями.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки