MENU

Іспанська корупція у порівнянні з українською: схожість та відмінність

1957 0

Не знаю, що такого має повітря у Середземномор'ї, але чомусь саме на півдні Європи найбільше корупції, найбільш толерантне ставлення у у населення до корупціонерів. Згадаймо Грецію, де під час кризи було виявлено дуже багато випадків, коли за померлих пенсіонерів родичі отримували багато років пенсії. Пенсіонерів, яким було більше як сто років, було так багато, що це привернуло увагу контролюючих органів.Про корупцію в Італії періоду Берлусконі, з його контактами з мафією, з його вечірками з неповнолітніми повіями, з його контролем над найвпливовішими телевізійними каналами Італії, знає увесь світ, так само як про призначення сина колишнього президента Шаркозі на важливі посади. Все це ми бачимо і у нас в Україні. Наші можновладці виявились здібними учнями європейських корупціонерів.

Корупція в Іспанії теж дуже вкорінена. Виявляється, що за останнє десятиріччя в Іспанії було побудовано ВІСІМ аеропортів, з яких або не було здійснено жодного вильоту, або рейсів було один-два у день, і їх були змушені закрити через нерентабельность. І що не є дивним, так це те , що частина з цих аеропортів була відкрита якраз напередодні виборів, хоч ці аеропорти не мали ніяких дозволів, ліцензій( Aeropuerto Castellón 2011) . І зайвим буде сказати, що ті, хто відкривали аеропорти, були обрані на високі посади. Як бачимо, у Іспанії немає гречки, але голоси виборців теж виборюються злодійкуватими способами.

Дуже дивно, що такі аеропорти були відкриті, що держава виділила на них фінанси. У Іспанії існує одна установа, яка називається Cámara de comercio, одна з функцій якої полягає у тому, щоб сприяти розвитку підприємництва. Ось якщо хтось хоче відкрити бар, ресторан, чи якусь крамницю, то Cámara de comercio безкоштовно вивчає район, кількість населення, структуру населення і дає пораду, де саме краще відкрити, скажімо, бар. Знаючи це, зрозуміло, що відкриття аеропорту за державні гроші теж вивчається і даються рекомендації. Але, як виявляється, коли мова йде до наближених до влади, то держава прикриває очі і аеропорти будують там, де можна виграти більше голосів виборців або там, де можна вкрасти побільше грошей.

Деякі аеропорти усе- таки використовують, хоч і не за призначенням. На одному з них проводять випробування автомобілів, на іншому (Castellón) місцевий політик Carlos Fabra поставив собі пам'ятник висотою у 24 метри , очевидно, щоб шанувальники ходили сюди вклонятись. Аеропорт без літаків de Huesca користується популярністю з-за свого ресторана, який сподобався місцевому населенню.

В Іспанії постійно вібуваються гучні корупційні скандали, які привертають увагу суспільства. Кілька років тому всі канали телебачення показували суд над колишнім алькальдом Марбельї Хуліаном Муньозом, який прославився тим, що приносив додому з роботи гроші у мішках для сміття і складав їх під ліжком. До скандалу з грошима була також причетна відома іспанська співачка, коханка Муньоза Ісабель Пантоха( Isabel Pantoja), яку обвинуватили у відмиванні грошей, які давав Хуліан Муньоз.

Про терпимість до корупції частини іспанців говорить те, що у Ісабель Пантохи прихильників( а це у більшості люди середньго та старшого віку), не зменьшилась, а Хуліана Муньоза навіть під час суду, який тривав багато місяців, запрошували на телебачення і навіть на зустрічі зі студентами. Напевно для того, щоб він навчив студентів, як краще красти гроші у держави. Хуліан Муньоз і Ісабель Пантоха відсиділи у в'язниці, змарніли, похудли, але гроші державі не повернули.Немає такого закону, що повертати гроші. В усякому разі не всі гроші.

23 листопада 2016 у віці 68 років у Іспаніі у одному з дорогих отелів Мадриду померла відомий політик, колишній член правлячоі Народної партії, багаторічна алькалдеса Валенсії, колишній депутат парламенту, сенаторка, у минулому успішна журналістка Rita Barberá(привіт панеЛещенко!) Померла вона від інфаркту. Для Іспаніі, де середня продовжуваність життя для жінок є 83 роки, 68 років вважається молодим віком. Померла вона після допиту у справі про відмивання грошей. Фізично Rita Barberá виглядала дуже міцною. На екрані телевізорів вона поводила себе дуже впевнено. Валенсіанці її любили. Навіть уже коли за нею тягнувся великий хвіст гріхів, люди все рівно, коли вона виходила на вулицю кричали їй за іспанською традицією:" Красуня!", "Ми тебе любимо!" І ці люди вже знали, що алькальдеса незаконно збагатилась, що при будівництві валенсіанського метро загинуло 48 будівельників, а розслідування припинилось дуже швидко. Велика частина валенсіанців продовжували любити алькальдесу. І виявляється, що за усілякі протизаконні дії( надання дозволу на будівництво державних об'єктів, за закривання очей на порушення закону...) Rita Barberá отримувала хабарі також у вигляді дуже дорогих жіночих сумок. І вона говорила:" А що тут такого, якщо жінці дарують сумочку?" І вона ці сумки спокійно носила. Сумок надарували багато.( Пані Кужель, а вам скільки вже подарували?)

Коли вона померла, то багато іспанок подумало: хто ж успадкує ті сумки? Народна партія до останку тримала Rita Barberá у своїх рядах, але коли почалась передвиборча кампанія, ім'я цієї жінки вже надто компроментувало Народну партію, яка вже й так по вуха погрузла у корупції, і її виключили з партії. І журналісти подейкують, що своєю смертю Rita Barberá зробила великий подарунок своїй партії , яка , не дивлячись на всі корупційні скандали, знову була проголосована і знову буде керувати Іспанією.
Багато хто думає, що Rita Barberá ще б прожила багато років, якби не це розслідування її злочинів. Цього ніхто не може знати напевно, але це схоже на правду.

Пишу це все, щоб сказати що наші українські політики схожі на інших корупційних політиків. Схожі і відмінні також. В Іспаніі, не дивлячись на високий рівень корупції, одна з найкращих у світі систем соціального захисту. Кожен іспанець і легальний іноземець у випадку необхідності отримає дуже добру медичну допомогу. До Іспанії, зловживаючи іспанською м'якістю, часто приїздять іноземці (англійці, німці), щоб отриматати медичну допомогу. Навіть з'явився такий термін - санітарний туризм. Іспанія , не дивлячись на кризу, дає молоді пристойні стипендії, щоб бідніші верстви могли вчитись. В Іспаніі діє соціальний ліфт .Партія "Podemos" - "Можемо" тому свідчення.

Багато спільного мають корупціонери в усьому світі. Так само електорат часто змушений і в Украіні, і в Іспаніі, і в США обирати між поганим та ще гіршим. Так само журналісти стають продажними політиками і багатіють. Але і випадку Украіни і у випадку Іспанії я здивовано думаю: стільки крадуть, а ще й щось залишається. В Іспаніі більше, а в Україні безнадійно мало.І ще думаю, що цей вічний грабунок населення Землі призведе до того, що людство усе частіше, зневірене, буде приводити до влади тих, хто зуміє пообіцяти більше. І цей процес уже почався. Хто зна, які будуть наслідки.
І маленька порада політикам: не крадіть, бо помрете раніше від хвилювання.

Олена КОСЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини