Пропозицію приймати мігрантів із Сирії мають перевірити контррозвідувальні органи України - політолог
Контрозвідувальні органи мають перевіряти, чиї інтереси лобіюються пропозицією приймати мігрантів на території України.
Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортнік.
Він прокоментував пропозицію заступника міністра юстиції України Сергія Пєтухова щодо необхідності стати потрібними Європі. Посадовець пропонує Україні приймати мігрантів із Сирії, що, на його думку, може пришвидшити питання «безвізу» для України з ЄС.
«Ми вже виконали 144 європейські умови і не отримали навзаєм виконання жодного європейського зобов'язання. І де будь-яка мінімальна гарантія того, що ми виконаємо ще кілька умов і отримаємо що-небудь ? Мовчу вже, що питання із біженцями суперечливе. Сьогодні Україні не хочуть давати безвізовий режим, бо в нас велика кількість потенційних мігрантів, війна, економічна криза, корумповані політики. Тепер уявіть, що до цього коктейлю додати ще сирійських біженців на території України. Це наблизить нас до безвізового режиму, чи віддалить?», - відреагував політолог.
Читайте також: У Мін'юсті запропонували заради безвізу ощасливити мігрантів
На його думку, перебування сирійських мігрантів на території України тільки віддалить від України безвізовий режим із ЄС.
«Згадайте досвід Туреччини, яка намагалася зробити це саме. Європа не надала їй безвізового режиму, зважаючи на те, що вони утримували мільйони сирійських біженців. Ця пропозиція нагадує підлабузництво - «чего еще изволите». Вона не українська. Можливо, такими заявами вивчається громадська думка», - підкреслив Р.Бортнік.
Він підкреслює, що озвучена пропозиція не в інтересах України, а ЄС.
«Вона не національна і нічого доброго Україні не дає. Мені здається, що такими пропозиціями мають займатися контррозвідувальні органи і перевіряти, чиї інтереси лобіює людина, яка її озвучила. Чому раптом він генерує такі ініціативи?», - вважає політолог.
Можливо, підкреслив він, через С.Пєтухова просто «спускають» цю інформацію для вивчення реакції громадськості.
«Потенційно такі рішення в Україні можливі. Але має бути величезне заохочення з боку Європи. Безвізового режиму навіть мало. Тут може бути якийсь стратегічний обмін на наші інтереси - економічні, політичні тощо. А «безвіз» нам і так не дадуть, навіть якщо ми й погодимося на таку пропозицію. Якщо з таким коктейлем проблем нас не приймають, то дайте нам ще сирійських біженців», - зауважив Р.Бортнік.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки