MENU

На шляху до економіки 4.0: які маємо перспективи

2930 0

Чомусь вважають, що теми дискусій Світового економічного форуму в Давосі визначають основні тенденції майбутнього розвитку людства, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Не те, щоб я був цілком із цим згоден, але сперечатися з інтелектом усього світу, зібраному в одному місці, мабуть, не візьмуся.

Одна з тем Давоського форуму, який відбудеться у січні 2017 року, присвячена питанням четвертої технологічної революції – так званої "економіки 4.0". Сенс її полягає в тому, що на основі досягнень третьої революції – інформаційної – людство поступово переходить до створення єдиного кіберфізичного простору. І цей простір остаточно долатиме лінії поділу між фізичними, цифровими та біологічними системами, які існують зараз.

Напередодні Давосу, 8 грудня Рада експортерів та інвесторів при МЗС разом із Торговельно-промисловою палатою України проводитиме експертні дебати "Світова цифрова трансформація: шанси для України та перспективи економіки 4.0". Вважаю, що це вчасний крок – кому, як не МЗС, виступати платформою для обговорення питань входження України до нових світових реалій.

Читайте також: Як із допомогою інновацій реанімувати українську економіку

У цих процесах ми поки точно не найкращі. Але якщо подивитися на перспективу, то я вірю в те, що свій comparative advantage у світі ми знайдемо.

Нашою безумовною перевагою може стати український ІТ-сектор – один із найпрогресивніших у світі. За рейтингом інтернет-сервісу Startup Ranking Україна наразі займає 33-тю сходинку за кількістю технічних стартапів. Експорт ІТ-послуг країни за останні сім-вісім років збільшився втричі й у 2015 році склав більше $2 млрд. Хіба не перевага?

І саме в партнерстві з цим сектором ми пропонуємо показати, як уряд разом із бізнесом може спільно говорити про пріоритетні завдання й, що важливіше, – вирішувати їх разом.

Декілька років тому я прочитав і захопився книгою "Start-Up Nation" – про ізраїльське економічне диво. Не захопитися було неможливо. Вона розповідає про те, як комбінація лише двох речей – освіти й інтелекту, що створюється цією освітою та досвідом збройної боротьби за свою державу, може стати запорукою успіху.

Усі роки свого існування Ізраїль не просто воював за себе. Він іще й створював унікальний драйв, виводячи свою країну на лідерські позиції в галузі інформаційних технологій завдяки високим стандартам освіти.

Прийшла наша черга. Ми також показали, що здатні воювати, – досвід протидії російській агресії тому свідчення. З освітою в нас трохи гірше, але принаймні в окремих галузях високу якість показати ми можемо. Ось із них і треба починати. Починати вчити себе інформаційним технологіям, англійській мові, новітній медицині. І постійно вдосконалюватися.

Читайте також: Загрозливе майбутнє. Чому Вас скоро замінить робот

Стартапи, айтішники, біо- та нанотехнологи, на моє глибоке переконання, здатні написати нову сторінку в нашому економічному ладові. Вони вже навчають самих себе й усіх навколо: самокеровані автомобілі, роботи, штучний інтелект, тривимірний друк, купівля товарів та послуг через Інтернет змінюють наше життя щохвилини. У кінцевому рахунку це призведе до зменшення ролі держави в житті людей і панування самоорганізації.

І це відбудеться. Незабаром.

Я щиро вважаю, що четверта технологічна парадигма значною мірою змінить відносини між соціумом, біологічним існуванням людини і технологіями навколо нас.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини