MENU

Українські творці майбутнього, про яких ми не чуємо

1008 0

Ви знали, що спалах на телефон і розумний годинник, які продаються в офіційних магазинах компанії Apple, вигадали в Україні? І що в нас, виявляється, роблять надміцні інтерактивні столи, а одну із вітчизняних систем безпеки продають у 50-ти країнах світу? Я донедавна – ні, пише у своєму блозі на "Новому часі" журналістка Ольга Кучер.

Чому з екранів телевізорів, шпальт газет, стрічок новин в Інтернеті – мені ніхто не розповів, що в Україні існує ціла купа успішних ІТ-компаній? Не лише аутсорсерів, які заробляють мільйонні статки, програмуючи на замовлення західних компаній. А тих, хто створює власний продукт. Я хочу чути про це звідусіль. Я просто вимагаю, щоб мені розповідали про тих, ким я можу пишатися.

На коробках із їхніми винаходами написано Designed in UA – розроблено в Україні. І ці коробки роз’їжджаються по всьому світові. За останні місяці я познайомилася із величезною кількістю наших айтівців, побачила, чим вони займаються, що створюють і була, м’яко кажучи, здивована. У мене в голові весь час крутилася думка – як, ну як я могла пропустити їх? Чому не чула? І ніде навіть оком не зачепила інформацію про них. І виявилося, що таких як я – більшість.

Мало хто знає, що в Україні є ІТ-компанії, що створюють фантастичні  технологічні продукти. І вони успішні, бо це – справжні винаходи. Наші хлопці створюють речі, яких до цього не існувало в природі. Це – чиста наука і неабиякий привід для гордості. Це технології майбутнього, якими вже зараз користуються в Об’єднаних Арабських Еміратах, а до нас вони дійдуть хіба за кілька років.

От дивіться,  приміром, лише п’ять стартапів, які я, знайшла в інтернеті і відібрала суто суб’єктивно – на власний смак.

Читайте також: Україна приєдналася до єдиного цифрового ринку ЄС

Petcube – розробники Олександр Нескін, Андрій Клен і Ярослав Ажнюк. Вони створили пристрій, що дозволяє через мобільний додаток дистанційно стежити, розмовляти і грати у лазерні ігри зі своїм  песиком чи котиком. Їх називають найкращим стартапом в Україні. Понад сто тисяч проданих одиниць по всьому світі! Офіси в Америці й у Китаї. Скачуєш додаток – і можеш сам розважати чужого кота. Уявляєте? Сидиш собі в Києві, заходиш до когось у квартиру у Нью-Йорку і граєшся там домашнім улюбленцем. Світ ніби стискається до розмірів мобільного телефону!

Ajax – розробник Олександр Конотопський. Це бездротова система безпеки. Все контролюється з телефону, поки вас немає вдома – чи закриті двері й вікна, чи хто бува не заливає вас, чи не задимілося щось на кухні. У разі чого – за мить приходить сповіщення на телефон (справді, от просто за секунду – ми тестували й заливали датчики).

iBlazr – розробник Владислав Тисленко.  Це невеличкий спалах, що кріпиться на телефон для хорошої якості фото. Влад вигадав його, коли з другом пили пиво в барі, було темно, а вони хотіли зробити селфі. Зробив прототип, зібрав гроші на Kickstarter і тепер його спалахи продаються в магазинах Apple. Він навіть одного рядка коду програмування не написав, але захотів і створив успішний ІТ-продукт!

Lametric Time – розробники Назар Білоус, Дмитро Бариський, Ігор Кіщак. Це багатофункціональний розумний годинник, на нього можна вивести будь-яку необхідну інформацію – від сповіщень із соціальних мереж до попереджень узяти парасолю в дощ. І ще ціла купа всіляких додатків. А ще в нього просто розкішний дизайн. Його так і хочеться тримати в руках. Можливо, тому що в Китаї їх виготовляє Foxconn – фабрика, де роблять IPhone?

Kodisof –  інтерактивні столи – розробник Дмитро Костик. Це надміцні інтерактивні столи, на яких можна сміливо обідати і гратися. Заходити у соцмережі, складати пазли. І при цьому – не боятися їх пошкрябати, чи розбити (я на нього навіть ногами ставала, й нічого).

Читайте також: Двоє Стівів: із чого починалася Apple

Так-так, ви скажете мені – це одиниці. Але й у США Марк Цукерберг – один, і Біл Ґейтс – один. І саме такі одиниці створили новий клас бізнесу. Їхнім компаніям не треба корисні копалини й гектари землі, свої бізнеси вони можуть згорнути в одній країні й за якихось кілька місяців – розгорнути в іншій. Для них немає меж. І для України – це прекрасний шанс. Створити такі умови, щоб такі бізнеси розгорталися саме в нас. Адже їхні прості й мінімальні вимоги виконати під силу. Для цього досить сприятливої податкової політики і не такої надмірної уваги органів контролю. (Дякувати Богові, ми піднялися цього року на чотири позиції у рейтингу Doing Business – тепер на 76 місці зі 190 країн).

А ще – потрібна наша з вами увага, аби надихалася тутешня молодь і діяла.

Чому про них так мало говорять? У мене на тлі таких думок кзагалі складалося враження, що всі айтівці виїхали з Україні, але ж – ні. Ось вони. Працюють в Україні, їздять по світу, але повертаються. І працюють тут.

І це геть інший тип бізнесменів. Я запитувала у них і про їхні статки, і про їхні витрати. І більшість або гроші інвестують у свої компанії, або у власну освіту. Один із них сказав – так, я можу купити собі годинника за 40 тисяч доларів. Але навіщо він мені?

Так, вони фантазери, так, вони дивакуваті, але це вони – творять майбутнє. І дуже важливо, щоб вони його творили з України.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини