MENU

Чотири зауваги щодо резолюції ООН про порушення прав людини в окупованому Криму

2242 0

Разом з одним із лідерів кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим говорили про прийняття ООН резолюціі про порушення прав людини в Криму. Перше. Подібні резолюції, щодо обговорення прав людини і фіксації порушень, завжди приймаються в ООН дуже непросто. Тому 73 голоси за – це непоганий результат. Тепер українській владі, дипломатам, політикам важливо зосередитися й активізувати діалог із тими 76 краінами, що утрималися. Бо це теж важлива позиція, іноді – демонстрація витримки перед РФ, яка включила всі свої важелі шантажу і тиску й відверто намагалася зірвати обговорення резолюціі. Від комітетів закордонних справ, євроінтеграції ми направили листи до парламентів багатьох краін зі проханням звернутися до своіх урядів і підтримати Україну щодо резолюції. Ми працюємо далі.

Читайте також: Що дає резолюція ООН щодо окупованого Росією Криму

Друге. Наступний наш бій в ООН – 15 грудня, голосування резолюції на Генасамблеї ООН. У РФ немає можливості заблокувати там голосування і накласти вето, але будуть спроби зменшити кількість країн, що говорять про системні порушення в Криму. Тому працюємо, аби якомога більше членів ООН підтримали резолюцію, що РФ – крадійка й агресорка, яка вкрала Крим і масово порушує там  права кримських татар та українців .

Третє. В резолюції вперше на рівні ООН РФ визнається країною-окупантом, в ній засуджується заборона Меджлісу, масові порушення прав людини і конституційних прав громадян України в Криму. Резолюція вимагає негайного звільнення незаконно утримуваних у Криму, де РФ оголосила справжнє сафарі на кримських татар та украінців, щодня у стилі 1937 року хапає " шпигунів", "диверсантів", "терористів".

Читайте також: Підтримка ООН резолюції про Крим дасть можливість відстоювати інтереси України в міжнародних судах – Гопко

Четверте. Країни, що голосували проти. Серед 23 краін в основному ті, які традиційно не підтримують резолюції, в яких ідеться про права людини, чи відверті сателіти Кремля. Найболючіше Украіна сприймає голосування Вірменії, Казахстану і Білорусі. Ми розуміємо особливі взаємини цих краін із РФ і з повагою ставимося до цього. Але очікуємо поваги до права України на суверенітет і територіальну цілісність, ми на Донбасі захищаємо право на самостійність всіх пострадянських країн. А щодо Мінська... ми шануємо мінський нейтральний майданчик, але очікуємо нейтральності, а не гри на одному боці – на боці РФ.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини