MENU

Лікарі розповіли, хто найбільше ризикує отримати перелом взимку

3837 0

Вiд остеопорозу потерпають не лише жiнки, як прийнято вважати, але й чоловiки та дiти. У травмпунктах - аншлаг, в коридорах - величезні черги до хірургів. Ожеледиця стала причиною раптового підвищення рівня травматизму, як наслідок, важкі переломи. 

Медики ж попереджають, основну групу ризику становлять особи зостеопорозом. йдеться про одне з найпоширенiших захворювань вцiлому свiтi, котре за масштабом вже прирiвнюють до епiдемiї. Внашiй країнi ситуацiя є вкрай важкою в тому числi й черезвiдсутнiсть системи профiлактичних оглядiв та схильностi людей досамолiкування.

Про те, як не потрапити в тенета остеопорозу, розповiли Роман Стець, лiкар-хiрург вищої категорiї 2-ої комунальної полiклiнiки, та Василь Шмагой, лiкар хiрург-реабiлiтолог Нацiонального iнститутухiрургiї та трансплантологiї iменi О. О. Шалiмова.

Читайте також: Людина дня: біографія та цікаві факти про Миколу Амосова

Якими є прояви захворювання?

- Хвороба впливає на мiцнiсть кiсток. У результатiзменшення кiлькостi кiсткової речовини або її недостатностiвідбувається зниження щільності кісток. Тому наслiдкамиостеопорозу є переломи навiть при незначних падiннях.

Симптомами недуги є ниючi болi в суглобах та нижнiх кiнцiвках,недостатня розвиненiсть м'язiв, швидка втомлюванiсть, набрякинiг. В залежностi вiд дiлянки, котру охопила хвороба,розвивається мiсцевий остепороз (уражена лише дiлянка кiстки),регiонарний (може захоплювати одну кiстку чи бiльше), поширений(це стосується, скажiмо, кiнцiвок) та системний (охоплює всюкiсткову систему). 
Дiагностують остеопороз на основi рентгенографiї. Важливо швидшевиявити недугу, аби не потерпати вiд її важких наслiдкiв.

Чому таке стається, що стає спусковим механiзмом розвитку хвороби?  

- Остеопороз може розвинутись внаслiдок рiзнихзахворювань, серед яких полiартрит, проблеми кишкiвника,порушення обмiну речовин, кровообмiну, нервової регуляцiї та збоїв роботi гормональної системи (гормони щитовидної залози танаднирникiв впливають на формування остеопорозу). Але основноюпричиною появи хвороби можна назвати недостатнiсть мiнералiзацiїкiсткових тканин (нестача солей кальцiю та фосфору). Негативноговпливу в цьому планi додає малорухомий спосiб життя.

- В зонi ризику - жiнки з гормональною дисфункцiєю (в першу чергу мова про клiмактеричний вiк). Тому в цей перiодлiкарi нерiдко призначають гормональну замiсну терапiю тапрепарати, котрi регулюють кальцiєвий обмiн.

Але чоловiки також мають проходити регулярно обстеження, адже хвороба може розвинутись на тлi падiння активностi гормональногофону.

Читайте також: Як не переохолодитися в перші морози - поради спеціалістів

За даними медикiв, в нашiй країнi все частiше таку проблемуконстатують у дiтей...

- У дiтей раннього вiку хвороба може з'явитись призапущених формах гiповiтамiнозу, недостатностi або порушеннiобмiну вiтамiну Д. Серед провокуючих факторів також, дефiцитсолей кальцiю та фосфору, що виникає через пiдвищену фiльтрацiю внирках або на фоні порушення всмоктування в кишкiвнику.

При цьому зменшується мiнералiзацiя кiсток (що може призводити доїх розм'якшення), можуть розвиватись деформацiї скелету, якнаслідок, переломи (навiть при незначному ударi).

- Додайте надзвичайно низьку фiзичну активнiстьдiтей. Тому батькам слід регулярно приводити дитину на обстеженняй радитися з лiкарем, на яку секцiю варто її записати. Адже спортє невiд"ємною частиною як загартовування органiзму, так iздорового способу життя в подальшому.

Чи не варто при цьому зуживати препарати з кальцiю?

- Цього недостатньо. Особливо шкiдливо робити це навласний розсуд. Бо для того, аби "довести" кiстку до нормальногостану, потрiбно зуживати в певних дозах вiтамiн Д3, гормониросту, препарати, що нормалiзують процес кiсткоутворення. А щенеобхiдно, аби кiстка отримувала адекватне навантаження, мовапро фiзичну активнiсть.

Додам, що шкiдливi звички отруюють органiзм i збiльшуютькiлькiсть проблем зi здоров'ям. Серез яких, i остеопороз.

Добрий Лікар


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини