Росія використовує тероризм як засіб політичної боротьби - дипломат
Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо боротьби з тероризмом, яка закликає держави обмінюватися інформацією про іноземних бойовиків-терористів.
Світовий тероризм не лікується якимось одним методом. Та враховуючи те, що він має світовий характер і не притаманний одній нації (ця система розгалужена), спільні підходи для вирішення проблеми може розробити лише дипломатія. Саме завдяки їй країни працюють заодно. Звісно, одними резолюціями тероризм не переможеш та це важлива частина комплексної боротьби.
Причини тероризму різні, втім нині ми все частіше стаємо свідками трагедій через суто ідеологічні причини. Разом із тим стверджувати, що нині ми спостерігаємо надзвичайний сплеск тероризму у світі не слід. В 60-70 роках Європа та Америка набагато більше страждала від терористичних актів, аніж тепер.
Тоді, правда, не було такої кількості жертв, яка є нині (зараз терористичні акти більш масштабні). У той час Європу лихоманили крайні ліві та крайні праві угрупування. Лише з інтеграцією Британії в європейську спільноту британська визвольна армія перестала здійснювати такі акти. Тобто, тероризм - хвороба, що існує давно. Нині ця хвороба просто трансформувалася, змінивши якість та географічні координати.
Сьогодні ми все частіше зустрічаємося з проявами тероризму, який фінансується державами. До прикладу, коли ми аналізуємо трагедії в Туреччині (принаймні за останні 1,5 роки), то бачимо там російський слід. Власне, Російська Федерація повсякчас використовувала тероризм як засіб політичної боротьби: коли у них був вибір між дипломатичним і військовим варіантом вирішення питання - керівництво країни завжди обирало другий варіант.
Читайте также: Россияне готовы страдать за то, чтобы другие страдали ещё больше
Ще один приклад - курди (етнос, створений і підтримуваний Росією). Окрім того, є й інформація, що росіяни фінансують деякі арабські організації, які виступають проти Ізраїлю. Як бачите: Росія бореться зі своїми конкурентами, використовуючи найжорстокіші методи. Разом із тим, у тероризмі часто звинувачують США. Та Америка не використовує такі методи боротьби. Більше того, ця країна так не діє навіть по відношенню до офіційно оголошених ворогів.
Читайте також: Почему Россия - страна-террорист
Аналізуючи нещодавній сплеск тероризму у світі, який забрав життя у Єгипті, Туреччині та Сомалі, відзначу, що багато експертів прошили ці події однією ниткою, віднайшовши там слід Росії. Доказати причетність до злочину, тим більше такого масштабу - складно. На Донбасі до 600 російських танків, але присутність РФ світ донині офіційно не визнав. Що ж уже говорити про тонку роботу спецслужб, які працюють приховано і майстерно...
Александр ХАРА, дипломат, эксперт благотворительного фонда "Майдан иностранных дел"
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки