Генасамблея ООН ухвалила резолюцію України щодо Криму
Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про права людини в окупованому Криму, ініційовану Україною та підтриману Третім комітетом Генасамблеї.
Про це повідомляє делегація України в ООН.
Відповідне голосування щодо українського проекту резолюції стосовно Криму відбулось під час пленарного засідання Генеральної асамблеї ООН.
Згідно з повідомленням, «за» проголосували 70, «проти» - 26, утримались - 77.
ОФІЦІЙНО: Генеральна Асамблея #ООН ухвалила українську резолюцію щодо #Крим’у. За - 70, проти - 26, утримались - 77. #CrimeaIsUkraine pic.twitter.com/5TyGolyPtv
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 19 декабря 2016 г.
Уперше в офіційних документах ООН Росію визнано державою-окупантом, а Автономну Республіку Крим та місто Севастополь - тимчасово окупованою територією. Крім того, в резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова.
Росія- держава-окупант
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 19 декабря 2016 г.
Крим- тимчасово окупована територія
Не визнається анексія, засуджуються репресії кримських татар
Текст резолюції pic.twitter.com/OOWHeCtZ5q
Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини.
Читайте також: Чому Росія не пускає правозахисників до окупованого Криму
Крім того, резолюція вимагає негайно скасувати прийняте Верховним судом РФ 26 квітня 2016 року рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією.
Як зазначається, мета резолюції - забезпечення доступу міжнародних правозахисних механізмів до тимчасово окупованого Криму для моніторингу прав людини.
Мета резолюції – забезпечення доступу міжнародних правозахисних механізмів до тимчасово окупованого #Крим'у для моніторингу прав людини pic.twitter.com/wGGfYfpcOR
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 19 декабря 2016 г.
Нагадаємо, що 16 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, який фокусується на тематиці прав людини, була підтримана українська резолюція про порушення прав людини в Криму.
Читайте також: Резолюція ООН по Криму і криза Європи
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки