MENU

Е-декларування відповідає найпрогресивнішим європейським стандартам – висновок Ради Європи

3198 0

Рада Європи вважає, що положення закону "Про запобігання корупції" щодо е-декларування "відповідають найбільш прогресивним стандартам" і не порушують прав людини в частині приватності даних. Про це йдеться у висновку Ради Європи, за яким до них звернувся голова Комітету із запобігання корупції на прохання коаліції "Декларації під контролем".

Як стверджують європейські експерти, "у Розділі VII "Фінансовий контроль" Закону України "Про запобігання корупції" встановлено чимало обґрунтованих правових норм про розкриття фінансової інформації публічних службовців, у тому числі деякі прогресивні рішення, як-от широке охоплення публічних службовців та оприлюднення декларацій у машиночитаному форматі".

Читайте також: Atlantic Сouncil: Чому одкровення чиновників про готіву, автівки й церкви змінять Україну назавжди

Вони також зазначають, що "заслуговують на похвалу і високу оцінку" вимоги закону про:

– декларування майна та юридичних осіб у бенефіціарній власності;

– поширення дії закону на об'єкти декларування, що перебувають за межами України;

– необхідність надавати інформацію про суміщення та членство в організаціях;

– прямий доступ НАЗК до баз даних;

– прозорість декларацій і роміщення їх на централізованому онлайн-ресурсі;

– позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю за порушення вимог фінансового контролю.

Читайте також: Е-декларування під загрозою скасування у Конституційному Суді

Європейські експерти висловлюють низку рекомендацій, які зроблять закон "Про запобігання корупції" та систему е-декларування ще сильнішим.

Також у європейських експертів немає жодних застережень про порушення приватності даних або прав людини у зв'язку із необхідністю публікації всієї інформації, що нині вимагає е-декларація. Це відповідь, зокрема, голові фракції БПП Ігореві Гриніву, який раніше пропонував закрити від громадян інформацію про цінне рухоме майно, готівку, фінансові зобов'язання. Це також відповідь 48 нардепам, які попросили Конституційний суд скасувати ці положення закону.

Фактично колишні соратники колишнього президента-втікача просять КСУ скасувати саме ті положення, які європейські експерти вважають прогресивними:

1. обов' язок декларувати: майно, записане на родичів; об'єкти незавершеного будівництва; цінне рухоме майно; готівку; фінансові зобов'язання; сумісництво; майно, записане на третіх осіб, яким декларант розпоряджається; суттєві зміни у майновому стані;

2. право Національного агенства з питань запобігання корупції: користуватись реєстрами дял перевірки декларацій, визначати точність оцінки задекларованих активів, проводити моніторинг способу життя за зверненням громадян;

3. відкритий цілодобовий доступ до Реєстру декларацій;

4. кримінальну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у деклараціях.

Голова антикорупційного комітету вже направив висновок Ради Європи до Конституційного суду, щоб вони долучити його до справи.

Завтра, 22 грудня о 9:30 виходимо під Конституційний суд на захист е-декларування.

Саша ДРІК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини