MENU

"Нафтогаз" був і лишається монополістом на газовому ринку України – Сергієнко

14902 0

Монополістом на газовому ринку України був і залишається "Нафтогаз України".

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Нагадаємо, в інтерв'ю одному з українських видань віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон заявив, що з часу повноцінного запуску компанії "Магістральні газопроводи України" у третьому кварталі 2017 року НАК "Нафтогаз України" втратить свою монополію у постачанні газу населенню. Продавати газ будуть кілька трейдерів.

О.Сергієнко зауважив,що "Нафтогаз" це державна надбудова, яка не виробляє і не добуває газ. Для цього, зауважує, є спеціалізовані компанії  "Укртрансгаз", "Укргазвидобування", приватні газові компанії.

"Нафтогаз" -  це певна державна надбудова, яка в попередні роки слугувала чорною дірою, на яку списувалася купа боргів, в основному - державних, з певною надією, що уряд піде у відставку, а борги буде віддавати інший уряд. От настав час, коли міжнародні кредитори почали вимагати повернення цих боргів. А уряд вирішив розрахуватися з кредиторами через "Нафтогаз", що природно, бо на ньому "висять" всі борги. Але зробити це хочуть із кишені споживачів. Тому була придумана формула нарахування ціни на газ", -  пояснив експерт.

Читайте також: Тендер на 13 млрд. від "Укргазвидобування" виграла невідома компанія зі статутним капіталом 74 тис. грн., - експерт

У  Європі, повідомив він, існують 5-6 формул ціноутворення газу.  Кожна країна вибирає свою формулу, а орієнтуватися на єдину, як то робить Україна, підкреслює О.Сергієнко,  -  дурниця.

"І взагалі, орієнтуватися на якусь європейську ціну - абсолютно нелогічно, тому що ми країна, яка добуває газ. Якщо будемо свою внутрішню ціну прив'язувати до європейської, це нелогічно, бо навіщо нам добувати свій газ і продавати за такою ж ціною, якщо його можна купити в Європі? Якщо ми добуваємо газ, то логічно формувати власну ціну на український газ за іншими принципами - собівартістю, за соціально-політичним принципом,  коли вираховується певний баланс між ціною газу і можливістю населення сплачувати за нього. Є навіть приклади, коли газ продається  за ціною, нижчою на собівартість, як, наприклад, у потужних газодобуваючих країнах –  Азербайджан, Туркменістан. Прив'язка до якоїсь європейської формули може бути різна і втрачає сенс,якщо йдеться про газодобуваючу країну", –   повідомив О.Сергієнко.

На його думку, "Нафтогаз" просто "виконує роль великого поліцейського,який "довбе" "Укртрансгаз", "Укргазвидобування" та інші компанії, бо всі перед  Нафтогазом у боргу".

Читайте також: Керівництво "Нафтогазу" підставило Порошенка, показавши свою причетність до російського лобі - експерт

"Закон про ринок газу ухвалений, але не працює, бо "Нафтогаз" не відпускає від себе облгази, адже всі вони його боржники.Так що, "Нафтогаз" був монополістом і залишається ним, незважаючи ні на які заяви уряду", –   зауважив О.Сергієнко.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини