MENU

Політолог розповів, чому процедура обміну полоненими заблокована

4032 0

Передача Анжеліки Преснякової та Ольги Сворак 27 грудня, а також вчорашня передача Україною 15 прибічників «ДНР» і «ЛНР» –  це не обмін полоненими згідно з Мінськими угодами, а передача осіб в односторонньому порядку. При цьому процедура обміну полоненими заблокована з березня 2015 року. На цю ситуацію звертає увагу полiтолог Петро Олещук, повідомляє Site.ua

Він нагадує, що процедура обміну полоненими визначена Женевською конвенцією.

«Власне, щоб міняти полонених - треба спершу брати в полон військовослужбовців іншої держави, яка офіцйно перебуває з нами у стані війни. Насамкінець, чимало «полонених», яких зараз міняють, взагалі ніколи військовослужбовцями не були та ні з ким не воювали, а тому можуть розглядатися, швидше, як цивільні заручники», - переконаний експерт.

Читайте також: Після розгляду апеляції на вирок Карпюку і Клиху можна говорити про обмін, –  Новіков

Політолог нагадує, що заручників міняють за неформальними домовленостями та на основі неформальних процедур, як це було, скажімо, із дзеркальним помилуванням Надії Савченко та російських військовослужбовців Євгенія Ерофеева і Олександра Александрова.

«Щодо обміну полоненими, як цього вимагають Мінські угоди, то цей процес заблокований приблизно з березня 2015 року, оскільки кожна із сторін апелює до відсутності гарантій проведення обміну. До речі, ні перший віце-спікер Ірина Геращенко, ні радник голови СБУ Юрій Тандіт не можуть виступити гарантами обміну - тому що вони не ведуть переговорів з цього питання», - вважає Олещук.

Крім того, втручання у процес деяких українських нардепів і чиновників, які думають не так про полонених, як про себе на телеекрані, ніяк не допомагає українським громадянам, які потрапили у біду, нагадує політолог.

«Індикатором початку реального обміну полоненими буде факт включення у цей процес Віктора Медведчука. Очевидно, що Кремль готовий працювати лише через нього, що неодноразово і підкреслював. Кремлю вигідно спиратися на Медведчука, а Банковій - працювати через нього з Кремлем. І саме тому було звільнено загалом більше 400 чоловік», - нагадує політолог.

Читайте також: Як Україні захистити засуджених у РФ громадян

У ситуації, що склалася, переконує Олещук, потрібно негайно припинити політизацію теми обміну полоненими та не піднімати її аж до того моменту, доки буде досягнуто конкретних результатів.

«Адже у 2016 році вдалося повернути лише 24 особи з ОРДЛО, а також три українця, які були засуджені у РФ. Але українська сторона продовжує розшукувати 106 чол., з яких встановлене точне місцезнаходження 55 чол. ОРДЛО декларує свій інтерес на території України до 956 чол. З них встановлене місцезнаходження 616 осіб», - аргументує сою точку зору політолог.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини