MENU

Медичний майдан на Вінниччині: всенародний гнів, крики "Ганьба!", емоції і "швидка допомога"

8653 0

Всенародний гнів, обурення, крики "Ганьба!", емоції і "швидка допомога" на майдані перед райдержадміністрацією.

Так у Шаргороді відреагували на звістку про перепрофілювання районної лікарні у лікувальний заклад планового лікування і віднесення Шаргорода до Могилів-Подільського госпітального округу.

Вибухонебезпечною стала обстановка у Шаргороді тоді, коли люди дали владі термін 5 днів на виправлення ситуації і виявили готовність перекрити залізничні колії на станції Ярошенка, аби змусити чиновників отямитися. Вже у понеділок районна рада скликала позачергову сесію, на розгляді в якої було тільки одне питання: порятунок лікарні.

Головний лікар Віталій Чорний розповів, що кілька днів тому на сайті департаменту побачили карту госпітальних округів Вінниччини.

Людей поставили перед фактом –  без обговорень і без аналізу ситуації. Це означає, що десятки тисяч мешканців району фактично не матимуть вільного доступу до якісної медичної допомоги.

Читайте також: Боротьба за медичну реформу

"За основу брали швидкість доїзду від пацієнта до лікарні. І відстань не більше 60 кілометрів. Але тут жодні критерії не витримуються! - каже Віталій Чорний. - У нас атестована клініко-діагностична лабораторія, стоматологічна поліклініка і стаціонарне відділення на 210 ліжок. У районній лікарні 92 лікаря і 215 –  середнього медперсоналу. 75 відсотків працівників мають кваліфікаційні категорії. У районі живе 57,5 тисячі населення, котре обслуговує центральна районна лікарня. Наприкінці 2016 року ми пережили масштабну перевірку і акредитацію закладу, комісія дала "добро" на затвердження вищої кваліфікаційної категорії. Але як далі складеться доля нашої лікарні –  невідомо. Наше трансфузіологічне відділення лікарні отримало безстрокову ліцензію на заготівлю і переробку донорської крові. В області тільки 4 райони мають таку ліцензію. Минулого року народилося в районі 540 дітей. У хірургічному відділенні прооперовано 1392 хворих. Чомусь ніхто не говорить про те, скільки дітей змушені народжуватися дорогою з села до лікарні госпітального округу! Такі випадки непоодинокі. За час епідемії в нашому інфекційному відділенні проліковано більше 3 десятків вагітних жінок. У мене запитання: якщо не буде інфекційного відділення –  нам що, цих вагітних до Вінниці чи до Могилева-Подільського направляти? Буде скорочення. Нас заспокоюють, кажуть, що гінекологи перекваліфікуються у сімейних лікарів. Але хіба ж нам не потрібні досвідчені гінекологи? Знищення такої лікарні –  це злочин перед мешканцями району".

Читайте також: Команда Уляни Супрун. Свобода українців і право на здоров'я

Ольга Задорожна, представник департаменту охорони здоров'я Вінниччини, марно намагалася переконати обурених шаргородців, що все це робиться задля їхнього ж блага, казала, що лікарня зберігається в такому ж вигляді, в якому вона є, а перепрофілюванням займатимуться госпітальні ради, котрі ще не створені.

"Ця карта тільки запропонована для обговорення, –  пояснювала чиновниця. –  Ніхто нічого не затверджував, це проект".

Депутати одноголосно проголосували за те, щоб висловити недовіру голові департаменту охорони здоров'я області Людмилі Грабович і заступнику голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Ігорю Івасюку, і звернулися до Президента України, Кабінету міністрів України, МОЗ України, Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької ОДА з проханням перепрофілювати районну лікарню у багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування 1-го типу.

Читайте також: ТОП-6 запитань до Супрун (рос.)

Підтримали це рішення і депутати обласної ради Дмитро Копера і Віталій Соляник.

"Нам треба запитати у керівництва департаменту, чому вони довели до такого стану лікарні районів, що тепер їм простіше змінити статус. Питання поділу області на округи відбувалося без нашої участі, –  каже Дмитро Копера. –  Ми будемо тримати ситуацію на контролі".

Документ затверджували вже на майдані, куди зійшлося більше 6 тисяч людей, і голова районної ради Михайло Попов негайно повіз його до Вінниці.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини