Неможливі технології
Південна Корея прагне випередити американські компанії в реалізації проекту надзвукового поїзда Ілона Маска
Летючий автомобіль, метал з водню, надзвуковий поїзд. Ні, це вже не просто фантастика. Такими були найцікавіші новини науки тижня, що минає.
Цікавий видався тиждень. Відразу кілька новин вказали на важливі тренди, які дозволяють зазирнути в наше близьке світле і дуже технологічне майбутнє.
Напишу про три найважливіші з них - безпілотні таксі від Airbus, новий вид металу з водню і корейський поїзд, здатний досягати 1000 км / год. Ну і про кілька інших новин для загального настрою.
1. Летюче авто
Ще до кінця поточного року компанія Airbus почне випробування прототипу летючого автомобіля. До речі, самокерованого.
Згідно з концепцією, яку просуває Airbus, такі авто зможуть використовуватися як таксі, що розвантажить мегаполіси від заторів. Компанія обіцяє, що це буде така ж революція в міському транспорті, як поява метро більше 100 років тому.
Власне, розмови про літальні апарати локального призначення йдуть вже давно, розробками займаються десятки компаній. Їх швидка поява не викликає сумніву. Залишилося дочекатися діючих прототипів і державного регулювання повітряного простору.
Читайте також: Українська вчена отримала премію світового рівня з математики
2. Металічний водень
Вчені з Гарвардського університету змогли втілити мрію про перетворення на метал найлегшого елементу - водню.
Теоретичні припущення про те, що це можливо, було висунуто понад 100 років тому. Досі всі експерименти були невдалими.
Новий експеримент приніс успіх в результаті використання двох алмазів, між якими під тиском перебував водень. Матеріал може зіграти революційну роль в електроніці та індустрії високих технологій. Він може істотно підвищити ефективність всіх процесів, пов'язаних з електрикою.
3.Надзвуковий поїзд
Ілон Маск подарував світові ідею поїзда, здатного пересуватися зі швидкістю звуку в вакуумному тунелі. В останні кілька років про її реалізацію активно говорили, як мінімум, дві американські компанії.
Але не виключено, що піонером в цьому напрямі стане Південна Корея. Причому, з подачі держави. Уряд країни фінансує розроблення поїзда, який буде рухатися в тунелі, з якого відкачано повітря, зі швидкістю мінімум 1000 км / год.
Планується побудувати експериментальний потяг між Сеулом і Пусані. Зараз дорога поїздом між цими двома містами займає 5 годин, літак летить близько 50 хвилин. А вакуумний потяг впорається менш, ніж за 30 хвилин, впевнені корейські розробники.
4.Робот-хитрюга
На YouTube переможно крокує ролик, в якому робот з рукою успішно проходить капчу - автоматизований тест Тьюринга, який покликаний відрізняти живу людину від машини.
Робот успішно поставив галочку в полі «я - не робот». І це спрацювало.
Питання тут, власне, не тільки в тому, що капчу не можна більш вважати 100% надійним методом захисту від роботів. Але й у тому, що роботи взагалі стають все більш і більш кмітливими. І беруться за все більш і більш складні завдання.
Сьогодні робот обійшов капчу, а завтра що? Навчиться підробляти підпис Президента під актом оголошення війни? Головне, щоб потім небо зробили темним саме люди ... а не машини. Матриця... Ну, ви зрозуміли.
Читайте також: Airbus заявила о готовности испытаний летающих автомобилей в этом году
5.Гнучкі дисплеї
Японська компанія Japan Display почне виробництво смартфонів з гнучким дисплеєм. В основі екранів буде пластикова підкладка, завдяки чому вони зможуть приймати найрізноманітніші форми. Це в свою чергу розширить уявлення про дизайн смартфонів та інших гаджетів.
Власне, гнучкі екрани й можуть стати next big thing - тією самою революцією в споживчій електроніці, про яку так давно говорять експерти. Останньою такою революцією стали сенсорні екрани, просунуті на масовий ринок з подачі Стіва Джобса.
З тих пір IT-індустрія просувається вперед досить млявими темпами
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки