Ефективна законотворчість важливіша порожньої медіаприсутності – експерт
"Між медіаприсутністю й ефективністю народних депутатів дуже часто пролягає прірва. Тому індекс цитованості, яким часто послуговуються аналітики в оцінці діяльності депутатів лише спотворює справжній характер парламентської діяльності", – вважає політолог Володимир Цибулько, пише from-ua.com.
"Нещодавно проект PolitEyes оприлюднив рейтинг народних депутатів-лідерів законотворчого процесу за кількістю ініційованих поправок, і цей інструмент аналізу ефективності парламентаріїв видається більш відповідним самій суті парламентської діяльності , а саме ефективності в законотворчому процесі", – зазначив політолог.
"Я сам був депутатом і знаю ціну різним показникам. Не варто рахувати вал кількості законопроектів чи правок – бо це спам, який ніколи не буде прийнятий", – вважає Цибулько.
"Відносно важливим показником є присутність на реєстраціях, проте і з цим старожили знають, як погратися, – зауважив політолог. – А от що є об'єктивним – це професійність у поданих поправках, тобто відсоток тих, які стануть потім законами, будуть ухвалені, підтримані залом".
"Оскільки більшість у цій Раді є часто ситуативною, то тут депутату треба демонструвати дива, щоб об'єднати зал навколо своїх поправок, треба переконати і більшість, і опозицію, що твоя правка найбільш професійна і адекватна", – розповів політолог.
"Хто по рейтингу попадає в ціль на 100%? Це Сергій Рибалка, Олена Колганова і Андрій Река, – зазначив Цибулько. – Сергій Рибалка – свого часу успішний бізнесмен та національний виробник, а нині депутат від "Радикальної партії Ляшка", голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності. За часів його головування Комітет досить вдало веде свою діяльність між тиском вулиці, пригадаймо акції валютних позичальників, і владною політикою розчищення банківської сфери від сумнівних структур. На банківському ринку перегрітому негативними медіаактивностями, голова комітету якісно вирізняється своєю поміркованою та поетапною позицією зі ключових державницьких питань, постійно вносячи на розгляд ради та комітету потрібні сектору законопроекти. Окремо експерти наголошують на новоствореній стратегії до 2020 року".
"Олена Колганова – донеччанка, секретар Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, член депутатської фракції політичної партії "Народний фронт", – провадить далі політолог. – Змогла зберегти конструктивність та ефективність у такій буремній галузі як медицина, де на сьогодні розвивається низка політичних та корпоративних конфліктів".
"Андрій Река – голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, член депутатської фракції політичної партії "Народний фронт", – розповів Цибулько. – Зарекомендував себе як досвідчений управлінець в сфері ЖКГ, адже коли ще був сільським головою, його Новосанжарська територіальна громада досягла переконливих результатів – чотири роки поспіль, згідно з відповідними розпорядженнями Кабінету Міністрів України, селище Нові Санжари визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку".
"Що важливо, цей експертний звіт проектується на важливість реформ, котрі безпосередньо стосуються профільних комітетів. Це ще й додатковий показник ефективності реформ і в банківській сфері, і в охороні здоровя, і в децентралізації місцевого самоврядування.
Зараз багато говорять про міністрів-технократів. А от ці приклади показують, що й у Раді нам потрібні депутати-технократи. Вони стимулюють власні політсили більш відповідально виконувати програмні засади своїх політичних партій, реалізувати професійно і системно власний потенціал в інтересах суспільства", – вважає Цибулько.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки