MENU

Поправки до "законодавства" гібридних республік

4118 0

Нещодавно, спочатку в "ЛНР", а потім і в "ДНР" прийняли поправки до "законодавства" гібридних республік. Вони стосуються оподаткування.

"Українські підприємства, що діють на території "ДНР", а також фізичні особи-підприємці, які також не є резидентами, будуть зобов'язані платити податки в бюджет "ДНР". Відповідні поправки до закону "Про оподаткування" сьогодні в першому читанні схвалила "Народна Рада "ДНР". Спікер парламенту республіки Денис Пушилін зазначив, що згідно з поправками, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, що діють на території "ДНР"з числа нерезидентів "зобов'язані укласти договори з податковими агентами в термін до 31 березня 2017 року, а в разі недодержання закону зміни передбачають введення з 31 березня 2017 року тимчасових адміністрацій на зазначених підприємствах", - йшлося вчора в ЗМІ сепаратистів.

Такі ж поправки внесли в законодавство і сепаратисти "ЛНР".

Читайте також: Как украинцы учатся жить вопреки войне

І тут починається найцікавіше. Всі бізнесмени, які вели "подвійну гру", підприємства яких працювали як на території України так і на тимчасово окупованих територіях, а податки платили в Україну, відтепер будуть змушені платити і в бюджети "Л-ДНР". Не секрет, що серед таких бізнесменів опиниться олігарх Рінат Ахметов. Харцизький трубний завод, Єнакієвський металургійний, шахти і так далі - все це "дивним чином" працює після початку війни і так званої "деолігархізації" в "ДНР". Але тепер, кожен бізнесмен, який хоче зберегти робочими свої підприємства, має думати, як вирішити питання.

А Україна отримує козир в рукаві. Якщо бізнесмени почнуть платити податки у бюджет "Л-ДНР", це дуже легко підвести під кримінальну статтю. Є Закон №1533-VII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за фінансування сепаратизму", згідно із яким можна отримати "ходку".

"Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, визнається вчиненим у великому розмірі, якщо розмір фінансового або матеріального забезпечення перевищує шість тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 тис. грн). Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, визнається вчиненим в особливо великому розмірі, якщо розмір фінансового або матеріального забезпечення перевищує вісімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (306 тис. грн)".

Читайте також: Ахметову разрешают не платить налоги, ему за это ничего не грозит - Береза

Швидше за все, з грошима в "Л-ДНР" не дуже добре і фінансова допомога Росії там скорочується (Росія збиралася скоротити її ще з початку 2016 року). Тому вирішили трошки прикрити схеми, за якими гроші витікали у Київ і "розкуркулити" олігархів, які продовжують працювати на окупованій території. Звичайно, найбільше тут привертає увагу саме Ахметов. Йому дійсно не позаздриш. Або заводи закривай, або продавай. Є ще варіант домовлятися. Що буде в підсумку - покаже час.

Можливо, дуже скоро, клеймо "сепарський клуб", який поставили деякі вболівальники одній відомій команді, буде не просто звичайною образою.

Влада ж може отримати реальний шанс підвести все під Закон №1533-VII. Головне, щоб це не було вибірково.

А щодо відомого олігарха - все виглядає так, що він поступово втрачає вплив.

Андрій КОВАЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопкиПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини