MENU

Найкращий подарунок для українки

3320 0

Можна купити всім співробітницям однакові квіти, дружині - новий комбайн, або косметику для дочки. А можна зробити все, для того, щоб вона відчула себе унікальною та впевнилася у своїх можливостях, пише у блозі на сайті "Новое время" депутат від партії "Блок Петра Порошенка" Ольга Бєлькова.

Незалежно від того, до якого свята ви готуєте подарунок, Нового року, Різдва, дня народження, дня матері чи свята весни, і кому ви щось плануєте подарувати, знайте, що українкам не вистачає не дорогих брендових речей, а впевненості у собі та своїх силах, ресурсів для здійснення своїх ідей та підтримки для самовдосконалення.

Тисячі книжок написано про те, що жінки є менш впевненими у собі. І це правда! Кожна із нас, непевна у тому, що її ідеї геніальні і високопрофесійні, що виглядає вона як хотіла б, що є гарною мамою, дружиною і господинею. У кожної, навіть формально успішної, є своя зона "уявної неуспішності".

Читайте також: Чому варто святкувати і 14 лютого, і 8 березня

Невпевненість однієї конкретної жінки не є лише її власною проблемою, бо країна, суспільство, родина та її близькі теж втрачають від того, що потенціал жінки не розкритий. Щороку із українських шкіл та університетів виходять однакова кількість хлопчиків і дівчат, при чому успішність останніх в середньому вища. Але вже за 3-5 років починає бути помітним кар'єрний відрив. Бо якщо молоді хлопці певні у собі, що навіть прогулюючи пари в універі, вони все одно гідні посади менеджера-початківця, то багато дівчат все ще думають, що найкраще застосування знанням їх іноземним мовам - це асистенство керівникам. Такі ролі їм запропонувало суспільство і кожен із нас. Чоловічий світ давно собі придумав різноманітні клуби, братерства та спільноти, де хлопці хлопають себе по плечах і сприяють впевненості у собі. Це абсолютно нова ідея для жіночого світу і тому, щоб ви не обрали у категорії "зробити її більш впевненою у собі", буде точно в нагоді.

Розпитайте жінку про її ідеї, мрії і проекти, над якими вона зараз працює і станьте її і їх адвокатом. Коли мої колеги розповідають про мої законопроекти моїми словами, то я ще більше переконуюсь у тому, що права і відчуваю певне окрилення та вдячність від того, що інші витратили час на мене, мої ідеї і аргументи. Те саме відбувається, коли мій чоловік, діти або мама розповідають знайомим про мої серйозні і не дуже (о, у мене їх теж багато) проекти. Тоді я відчуваю, що їм не все одно і що вони готові мене підтримати далі, навіть попри поразки. І, так, поразки будуть, не тому, що я жінка, а тому що таке життя.

Ресурси. Вони обмежені для всіх, включаючи і чоловіків. Але саме жінки впродовж свого життя стикаються із меншою кількістю доступного ресурсу (матеріального, інформаційного, освітнього або суспільного). Суспільство очікує більше від чоловіків і відповідно створює для них кращі передумови ніж для жінок. І тільки якщо немає чоловіків під рукою, тоді вже і на жінку глянуть. Нас в останню чергу запрошують на наради, наші ідеї не зажди чують, або в останню чергу надають можливість їх висловити. Це також стосується вакансій, майже всі із яких є відкритими для чоловіків, але є такі вакансії, на які жінок не очікують. Коли йдеться про вибір кандидата на роботу, то HR менеджери, при рівних умовах освіти і досвіду кандидатів, вирішують на користь молодого чоловіка порівняно із жінкою, бо є певна підозра щодо її планів народити дитину. На рівні сім'ї, батьки, все ще по-різному інвестують в освіту своїх синів і дочок.

За всю історію людства лише сотні жінок змогли пробитися на найвищі посади у суспільстві і реалізувати власні ідеї. І то, переважно тому, що не було спадкоємців-чоловіків. У нашій історії є одиниці значних княгинь і, на жаль, навіть у сучасній Україні - лише десятки міністрів, політиків, керівників великих корпорацій. Тому, що у них були різні передумови на старті і ресурси. У ВРУ лише 47 жінок, або 10% відсотків всього складу, тому і чисто математичні шанси обійняти посаду, скажімо, керівника комітету або коаліційного міністра у жінок менша. У мене немає жодного законопроекту, який би я подала, не включивши колегу-чоловіка до співавторів та однодумців, що не завжди факт щодо чоловічих ініціатив. "Просуваються" найкраще саме законодавчі ініціативи голів комітетів. Тому, у даному випадку, поява більшої кількості депутатів жінок є першим ресурсом для подальшої оптимізації роботи ради, об'єднання та миру.

Виділення "обов'язкового" ресурсу саме для жінок - є реальною можливістю створити передумови для розкриття їх потенціалу. На рівні бізнесу та політики - це певні квоти вакансій чи посад, на рівні освіти - стипендії чи додаткові навчальні поїздки для студентів-дівчат, на рівні сім'ї - це обов'язкове виділення ресурсу для розвитку дочок на рівні із синами, а на рівні подружжя - ресурс часу чи коштів для її мрій.

Читайте також: Поліцію Лондона вперше очолила жінка

Підтримка самовдосконалення. 7 років тому я вирішила, що хочу вчитися за кордоном. Коли поступила, то лише одиниці підтримали мене. Мій чоловік підтримав мене матеріально і психологічно, бо був змушений дбати про дітей на час моєї відсутності. Мій роботодавець підтримав морально, бо запевнив, що такі спеціалісти будуть в нагоді. Але 90% знайомих людей, включаючи близьких та рідних, запитали "Навіщо воно тобі треба?" В українських традиціях є підготовка посагу для доньки-нареченої. Залежно від статків батьків, це може бути від кількох простирадл і аж до вілли за кордоном. На моє глибоке переконання, сьогодні ідеальними посагом української дівчини є найкраща освіта, яку родина може собі дозволити.

Саме знання кількох іноземних мов, мови програмування або опанування унікального фаху в біотехнологіях допоможе українці не тільки здійснити свої мрії, а й знайти пару, яка шануватиме її унікальність як особистості. Крім того, освіта стане запорукою незалежності у важкі часи.  Саме таких українок, які можуть інтегрувати Україну до світу та винайти ліки від найтяжчих хвороб сьогодні потребує сучасна економіка України. І такі українки, які повністю реалізовані професійно, емоційно і інтелектуально -  є найкращими партнерами сильних чоловіків. 

Можна купити всім співробітницям однакові квіти, дружині - новий комбайн, або косметику для дочки. А можна зробити все, для того, щоб вона відчула себе унікальною та впевнилася у своїх можливостях, стала на голову вище завдяки освіті та вашим зв'язкам і ви разом піднялися на нову щабель. Вибір за вами!


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини