Наш правлячий клас не зробив висновків з Майдану – активіст
Читаю я про те, як жінка Насірова внесла 100 мільйонів застави за чоловіка і думаю собі: яка все ж таки працьовита родина.
І ще думаю, що цілі суддівські родини перебувають в цілковитій безпеці та можуть не перейматися, що в разі арешту залишаться під вартою. А таких родин чимало. І до початку кампанії з е-декларування вони декларували по 200 тисяч суддівської зарплати на рік. А потім раптом ставали щасливими власниками квартир, земель... Хіба кріпаків не мають.
І вони будуть собі вносити одне за одного. Наприклад, може це собі дозволити суддя Київського апеляційного господарського суду Олена Коротун, яка нещодавно фактично легалізувала людям близьким до Володимира Гройсмана будівництво 20-поверхової "свічки" під виглядом реконструкції із порушенням всіх можливих і неможливих норм. Її чоловік Вадим Коротун також суддя. Родинна справа, скажімо так. Працює у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ. От і будуть одне за одного носити застави в разі чого.
Але це ще не межа. Наприклад, голова Окружного адмінсуду міста Києва Павло Вовк, який служив свого часу Ківалову і регіоналам, а тепер вірно служить порошенківській "судовій" системі, нещодавно на запит щодо обґрунтування майна одного із суддів пригрозив активістам криміналом. Якщо бути точнішим, то мова йшла про інформацію щодо підстав отримання суддею Абловим службової квартири.
В травні 2016 року журналісти зафіксували зустріч Павла Вовка з одним із «сірих кардиналів» нинішньої влади - народним депутатом від БПП Олександром Грановським, якому приписують неформальний контроль над судовою та правоохоронною системою країни в інтересах правлячої верхівки. Варто зазначити, що саме Окружний адмсуд Києва відіграв ключову роль у відновленні на посадах скандальної групи прокурорів, які відзначилися погрозами на адресу учасників одного із судових процесів та свого часу, за повідомленнями ЗМІ, активно допомагали партнерам того ж Грановського боротися із конкурентами по бізнесу.
Отак воно в Україні зараз працює. Суспільство запитує, звідки в посадовця десятки гектарів землі, кілька квартир чи будинків, автомобілі, готівка чи відомче житло тощо... А система їм у відповідь погрожує.
Що ж, якщо правлячий клас не буде здійснювати очищення влади, це зробить громада. Зробить жорстко. І нарікати владі доведеться тільки на себе, бо вона до цього сама і призведе.
Олександр СОЛОНЬКО, юрист, громадський активіст
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки