Чому багато хто став одружуватися після 30
Чи не склалося у вас враження, що люди останнім часом одружуються все пізніше і пізніше? Так от, вам не здалося, це дійсно відбувається.
Найсвіжіші дані по Сполученим Штатам, за 2015 рік, свідчать про те, що середній вік чоловіків, які вперше вступають у шлюб, досягає 30 років (точніше 29 років і 7 місяців). Жінки виходять заміж перший раз приблизно в 28 років (точніше в 27 років і 8 місяців).
Наймолодший середньостатистичний вік вступу в шлюб у США - а дані ведуться з 1890 року - був зафіксований у 1956-му. Тоді середній вік чоловіків склав 22 роки і 5 місяців, а серед жінок - 20 років і 1 місяць. Це означає, що в 1956 році половина американських жінок, які виходять заміж вперше, були молодше 20 років.
Читайте також: Шлюб для чоловіка і для жінки - не одне і те ж
За статистикою, чоловіки одружуються пізніше, ніж жінки, але ця різниця постійно скорочується. Так, у 1956 році чоловіки одружувалися на 2,4 роки пізніше, ніж жінки, а в 2015 році ця різниця становила лише 1,9 року.
Існують країни, де одружуються ще пізніше, ніж в США. Журналіст Алекс Майасі зібрав дані про середній вік вступу в шлюб серед жителів 20 найбільш густонаселених країн ООН (див. список нижче).
З'ясувалося, що в Німеччині, Бразилії і Японії одружуються ще пізніше, ніж американці. Якщо б до цього списку включили і інші, менш густонаселені країни, Сполучені Штати опинилися б ще нижче. Наприклад, відповідно до статистики 2013 року, у Швеції чоловіки одружуються не раніше, ніж у 34 роки (точніше в 35 років і 7 місяців), у Данії та Іспанії - 34,4, в Італії - у 34.
Середній вік вступу у шлюб серед жителів 20 найбільш густонаселених країн ООН:
33,3 - Німеччина
30,8 - Бразилія
30,5 - Японія
27,9 - Сполучені Штати
27,9 - Великобританія
26,7 - Таїланд
26,2 - Туреччина
25,7 - Росія
25,6 - Філіппіни
25,3 - Китай
25,2 - Іран
24,9 - Нігерія
24,8 - Єгипет
24,6 - В'єтнам
24,3 - Мексика
23,5 - Ефіопія
23,4 - Демократична Республіка Конго
22,8 - Індія
22,2 - Бангладеш
21,9 - Індонезія.
Є багато пояснень, чому середній вік вступу в шлюб постійно зростає, причому в країнах по всьому світу. Серед них: глобалізація і скорочення кар'єрних перспектив, економіка та нерівність у доходах, перемінність ролей чоловіка та жінки. Кожен з цих факторів робить свій внесок.
Більше того, як мені здається, є ще два важливі чинники.
Читайте також: Як впливає на шлюб різниця у віці?
По-перше, шлюб просто не грає настільки важливої ролі в житті людини, як раніше. Наприклад, більшості жінок вже не потрібно виходити заміж лише для того, щоб забезпечити себе.
По-друге, в сучасному світі набагато простіше жити повним, щасливим та цілеспрямованим життям, залишаючись при цьому наодинці. Самотні за своєю сутністю люди приймають цю особливість. Навіть ті одинокі люди, які воліли мати пару, здається, починають по-іншому ставитися до своїх «самотніх» років. Багато хто бере максимум від самотності, а не чекає, коли знайдеться Той Самий/Сама. Коли є можливість жити повноцінним життям поза шлюбом, немає і поспіху. Можливо також, що у тих, хто дійсно хоче одружитися, менше можливостей для осілого життя.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки