MENU

Оператор цифрової мережі Т2 наполягає на її перевазі в покритті над діючими аналоговими

2515 0

В телевізійній галузі продовжується дискусія про терміни та порядок відключення аналогового телебачення. Нещодавно відбулася зустріч представників провідних медіагруп та оператора цифрової телевізійної мережі компанії "Зеонбуд" в Державному центрі радіочастот (УДЦР), на якій обговорювалися питання вимірювань та аналізу покриття аналогових та цифрових мереж.

Як стало відомо, Зеонбуд не погодився з деякими рішеннями учасників наради та звернувся з листом до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з пропозицією внести корективи в ці рішення.

В своєму листі Зеонбуд інформує про те, що представники Індустріального телевізійного комітету (ІТК) прийняли рішення замовити в УДЦР розрахунки і виміри виключно цифрової телемережі. І це в той час, коли провідні телеканали у листі до Прем'єр-Міністра України щодо відкладення термінів відключення аналогового мовлення, вказували на головну проблему відключення аналогу. Це можлива наявність зон, де присутній сигнал аналогових мереж, але не має сигналу цифрової мережі.

Читайте також: "Зеонбуд": Цифровая сеть Т2 – самая большая телевизионная сеть в Украине

З точки зору Зеонбуду це означає, що всі подальші роботи, які виконає УДЦР на замовлення ІТК, не будуть мати практичного сенсу, оcкільки не нададуть можливості для аналізу цієї «головної проблеми». Оператор наполягає на тому, що для отримання достовірної інформації про проблеми та наслідки відключення аналогового телебачення, необхідно провести розрахунки та виміри і аналогового покриття, а також провести порівняльний аналіз.

У листі також зазначається, що підставою для такого нелогічного рішення представників ІТК стала дуже сумнівна заява керівництва УДЦР про те, що центр не має вимірювального обладнання для аналогових мереж та в Україні відсутня Методика вимірювань аналогових мереж. 

Така заява дійсно виглядає сумнівною, адже аналогове ефірне телебачення в Україні працює вже понад 65 років. Виходить, що протягом цих десятиліть на професійному рівні ніким не проводилось вимірювання покриття аналогових мереж. Але тоді виникають питання, на якій підставі Національна ради та телеканали заявляють про те, що покриття аналогових телемереж становить 97%? І звідки телеканалам взагалі відомо про наявність та розмір "головної проблеми"?

Читайте також: Цифровая телесеть Т2 –  как посчитать телезрителей

Тим більше, що в листі приводиться інформація від фахівців УДЦР про те, що майже 30% передавачів деяких медіагруп, які заявляють, мають найбільше покриття, вже довгий час взагалі не працюють, а велика кількість діючих передавачів працюють у режимі неповної потужності.

Оператор цифрової мережі також зазначає, що особливо непослідовним виглядає рішення представників ІТК про відмову від вимірів покриття аналогових мереж, враховуючи той факт, що Зеонбуд заявив про свою готовність самостійно оплатити роботи УДЦР з вимірювань аналогових мереж.

Підводячи підсумок, Зеонбуд вказав на те, що вважає відмову ІТК замовити вимірювання покриття аналогових мереж пов'язаною з небажанням телеканалів публічно визнавати перевагу покриття цифрової мережі.

Ця перевага в подальшому ще значно зросте, адже з професійної точки зору фахівців УДЦР, покриття цифрової телемережі після відключення аналогового телебачення збільшиться ще на 20-40% за рахунок покращення електромагнітної ситуації в ефірі та виділення цифровій мережі частот низького діапазону.

Нагадаємо, у лютому оператор цифрової мережі вже закликав публічно телекомпанії країни «помірятись» покриттями своїх мереж та навіть заявив про готовність сплатити послуги по вимірах найавторитетнішим спеціалізованим компаніям світу у разі якщо виявиться, що покриття цифрової мережі менше ніж аналогових.

Як бачимо, поки що заклик залишився без відповіді, більш того, як це очевидно з листа оператора до Національної ради, телекомпанії докладають усіх зусиль аби уникнути публічного порівняльного аналізу покриття мереж.

Олександр ГУТОВСКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини