MENU

"Україна здатна побудувати "Мрію" – Зирін про суспільне мовлення України

1794 0

 Україна, створюючи  суспільне телебачення, має опиратися на власні надбання та власний досвід.  Про це заявив Олександр Зирін під час дебатів між кандидатами на посаду голови правління ПАТ "НСТУ".

Зирін розповів, як декілька тижнів тому у Верховній Раді на засіданні, присвяченому проблемам культури,  коли під час майже двогодинного обговорення, а які ж саме країни Україні  варто наслідувати у створенні суспільного телебачення, піднявся  посланець Німеччнини і контраверсивно, спокійно, заявив: " У вас 45-мільйонна европейська країна,  ви про які приклади збираєтеся тут говорити?  Робіть своє і все буде правильно".

Олександр Зирін нагадав, що телебачення в Україні започатковане 1 лютого 1939 року, а професійне радіо ще раніше, десь  з 1927 року.

"То скільки років люди у цій країні працюють над створенням професійного телебачення й радіо? Ми всі якось хочемо в один рік забути про те,  що було 70-80 років до цього, але так не буває",  – заявив фахівець.

Читайте також: Дебати між кандидатами на посаду голови правління НСТУ. ВІДЕО

 Зирін згадав, що колись  студенти "загризали"  його з приводутого,  на кого ми, українці,  маємо бути схожі і йому довелося показати це на простих прикладах: "Я дуже багато читав статей у спеціалізованих виданнях, там наводився приклад Данії. Я взяв Данію, порахував яка там територія, скільки там живе людей і під загальний регіт аудиторії пояснив що це таке. Я пояснив що  таке досвід Норвегії у маштабах України. У  маштабах нашої країни треба говорити по творення і наслідування свого".

 "Якщо ми будемо використовувати ті надбання й ті ресурси, ті голови, які є в Україні, ми створимо своє власне професійне, це абсолютно точно. Якщо говорити про певний досвід, то картина зараз не дуже гарна", – запевнив кандидат.

Зирін вважає, що навколо створення суспільного мовлення в Україні створена інформаційна блокада: "Навколо створення суспільного мовлення в Україні ходить декілька фантастичних міфів, що не відповідають дійсності та інтересам України".

Читайте також: Марек Сієрант: Рано чи пізно правда поборить пропаганду. ВІДЕО

Одним з таких міфів Зирін назвав міф про кількість працюючих на телебаченні: "Ви знаєте,  скільки людей працює на Бі-Бі-Сі? 21 тисяча людей  і вони  мають бюджет 3 мільярди фунтів. На датському телебаченні працює 3,5 тисячі людей і вони мають бюджет 800 мільйонів Євро і так далі.

"Тому давайте ми спочатку будемо цінувти своє і розуміти, що нам треба взяти і використовувати свого, а потім будемо говорити, що нам треба терміново скоротити до 2 тисяч людей в системі суспільного мовлення. Я чув, що там має працювати десь 2,6 тисячі спеціалістів. Люди, ви  про що говорите? Якщо ви хочете побудувати літак, то треба визначитися, що це буде за літак. Якщо це буде малесенький літачок, який буде десь там літати –  це одне, а якщо ми хочемо побудувати "Мрію" – це зовсім інше. Я впевнений, що Україна здатна будувати "Мрії" – запевнив Зирін.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини