MENU

Чоловічий погляд. У чому різниця між костюмами за $100 та $1000

4875 0

З точки зору середньостатистичного споживача, костюм - штани та піджак, виготовлені з одного матеріалу. Але це величезна помилка.

Незважаючи на те, що ринок переповнений величезною кількістю костюмів, які відрізняються як за якістю, так і за ціною, багато чоловіків залишаються нерозбірливими. З точки зору середньостатистичного споживача, костюм - це штани, виготовлені з того ж матеріалу, що й піджак. Але порівнювати костюм за $100 з костюмом за $1000 - все одно, що порівняти Запорожець з Porsche.

Конструкційно хороший піджак значно складніший ніж інший верхній одяг. Хороший піджак передбачає наявність великої кількості деталей і досить складні методи з'єднання цих деталей між собою. Не дарма кажуть, що чоловічий костюм - вершина кравецької майстерності. Думати, що піджак - це та ж куртка (основна тканина зовні, підкладка всередині, і кишені), неправильно. Піджак набагато складніший у виготовленні.

Але що саме відрізняє костюм за $100 від костюма за $1000?

Крій

Головне в костюмі те, наскільки добре він на вас сидить. Це також головна відмінність бюджетних костюмів від дорогих. Дешеві костюми випускаються в стандартній розмірній лінійці, в якій для визначення розміру використовується всього два параметри - об'єм у грудях і зріст. Але ж ваше тіло - це більше, ніж ширина грудей і зріст. А як же з довжиною рук, талією, об'ємом стегон і формою плечей? Навіть якщо тіло близьке до ідеалу (у поданні виробників бюджетних костюмів), піджак і штани все одно будуть сидіти неідеально. Чим вищого рівня костюм ви купуєте, тим більше враховуються персональні особливості.

Костюм, що ідеально сидить, - це питання навіть не сантиметрів, а міліметрів. Чоловічий костюм хорошої якості - костюм, виготовлений саме під ваші розміри.

Читайте також: 6 простых правил, которые помогут вам выглядеть стильно прямо сейчас. ФОТО

Тканина

Виробники дешевих костюмів знижують ціну готових виробів, купуючи дешеву синтетичну тканину. Поліестер, віскоза - дві основні складові бюджетних костюмів. Штучна тканина не тільки погано виглядає, але й має ряд додаткових недоліків: погано пропускає повітря, погано тримає форму і погано реагує на чистку і розгладжування. Якщо вранці, надягаючи костюм, тільки ви знаєте, що він дешевий, до вечора це видно всім. Виглядаєте ви відповідно.

При виготовленні костюмів високої якості використовуються виключно натуральні тканини: чиста вовна, вовна з домішкою кашеміру, бавовна або чистий кашемір. Ці тканини досить міцні, еластичні й відмінно «дихають», що особливо важливо в літній час. Крім цього, шерсть практично не мнеться, добре зберігає форму і не блищить з часом на місцях зношеності.

Пошиття

Костюм за $100 виготовлений на складальній лінії при мінімальній участі людини. Виготовляючи до трьохсот виробів на годину, неможливо приділити увагу кожній одиниці. Деталі піджака, швидше, склеєні між собою, ніж зшиті. Такий спосіб виготовлення практично виключає можливість створення тривимірної форми піджака. З часом, в тих місцях, де тканина відклеїться від бортовочного матеріалу, утворюються ніби бульбашки. Такий піджак може виглядати непогано, поки він висить на вішалці в магазині, але на живій людині не зможе тримати форму.

Для виготовлення хорошого піджака потрібно близько тридцяти годин ручної роботи досвідченого закрійника і не менш досвідченого кравця. Майстри повинні акуратно розкроїти тканину, зібрати, сформувати і надати виробу форму, пришивши між підкладкою і зовнішньою тканиною бортівку з кінського волосу, бавовни або вовни. В результаті ви отримуєте піджак, який буде відмінно тримати форму, довго вам прослужить і з часом, як гарні туфлі, буде ставати тільки краще.

Оздоблення

Купуючи дешевий костюм, ви отримуєте пластикові ґудзики, синтетичну підкладку, не функціональні петлі на рукавах і навіть імітовані кишені. Петлі на дешевому піджаку обметуються до того, як пробиваються, тому ви зможете помітити неакуратну бахрому на краях.

Хороший кравець розуміє, наскільки важливо приділяти увагу деталям, тому всі дрібні елементи піджака будуть найвищої якості. Гудзики з рогу або перламутру, петлі, обметані вручну, функціональні петлі й кишені, підкладка високої якості.

Шви

Як вже говорилося, дешеві костюми повністю зібрані на складальній лінії. Відповідно, шви на цьому костюмі машинні. Єдине завдання цих швів - скріпити між собою деталі вашого костюма.

При пошитті хороших костюмів використовується ручна праця, яка в цьому випадку значно краща за машинну. Ручні шви більш еластичні і дозволяють зробити ваш піджак об'ємним, в той час як виріб, виготовлений за допомогою машинних швів, об'єму мати не може. Ручний шов дозволяє створити форму і тим самим значно поліпшити силует. Тільки дуже хороший кравець може зібрати піджак вручну.

Читайте також: З історії української моди ХХ століття. ФОТО

На перший погляд може здатися, що різниця між костюмом за $100 і костюмом за $1000 не так велика, але, насправді, між цими виробами лежить прірва, яку необхідно подолати кожному чоловікові, що носить костюм. А їх час від часу одягають всі чоловіки. В кінці кінців, ви купуєте костюм не тільки для себе. Тут правильно орієнтуватися на приказку: одягайся відповідно до тієї роботи, яку хочеш мати, а не тієї, яку маєш.

Костянтин ДЕГТЯРЬОВ, засновник GENTS CLUB


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини