MENU

Портрет Президента

3956 0

«Ні корови ні свині тілько Лєнін на стіні» - казали українські селяни після перших відчутних досягнень більшовицької політики .

Звідки в українських селян на стіні взявся Лєнін ясне діло - здебільшого це було хоч якоюсь страховкою від швидкого розстрілу чи заслання.
Але звідки це раболєпіє в сучасних чиновників? Немає ніякого закону, що зобовязує тримати в кабінеті портрет президента, прем'єра, чи їхньої кухарки. Однак я не бачила жодного кабінету чиновника, де б не висіла ікона сучасного вождя. Розмір зображення, епічність масштабу і жанру пропорційна масштабу самого чиновника. В зам зава якогось провінційного департаменту - це буде фотокопія з кіоску за три копійки. В міністра висітиме метровий, добротний вождь, в такій же грандіозній золоченій рамі. Вождь пильним оком спостерігає за всім шо відбувається в кабінеті Петровича всю каденцію, себто років п'ять. Потім приходить робочий, стає на табуретку, без особливих почестей вождя знімає і несе в якийсь муніципальний підвал.
Себто в кожному адмін. будинку певне є склад Відставних Портретів. Декотрим з них іноді щастить - їх за яких кілька років протирають і вкотре виносять на білий світ - мовчазним суровим поглядом знову надавати авторитетності кабінетам і їх жителям.
Північні корейці плачуть над портретами своїх вождів. Комуністи цілують портрет Сталіна в ордена на бюсті. Імперці трепетно колєнопрєклоняються перед Миколою Романовим. А нашим він для більш утилітарних потреб.
-Нашо вам зображення президента в кабінеті? -спитала я якось в одного чиновника.

Читайте також: Смертельне танго

-Ну...- чиновник спантеличено подивився на портрет, потім на мене і знову на президента. Ще з хвильку помявся, затим запобігливо посміхнувся -

- Ну, наверное, думать помогает...
- Він сам не думає, як він вам може помогати? Зніміть, не плазуйте.

Мені цікаво зрозуміти звідки пішла ця традиція - чи була, наприклад, в первісному суспільстві мода малювати в печері силует вожака. І звідки зрештою все це чучхе зараз тут, в 21 столітті, коли навколо дрони, електрокари і онлайн освіта.
Чому тоді в них не стоять портрети Нігояна, першого вбитого на Майдані за нашу свободу? Чому нема портретів тих, котрі заживо згоріли в боях з російськими окупантами?
Були колись в 90-ті картинки які переливались і змінювали зображення в залежності від кута зору. Портрет Януковича переливається в інші портрети.
Не міняються тільки чиновники під портретами.

Читайте також: Наша власть, опережающими темпами, для нас строит дурдом - журналистка

P.S. Якось в кабінеті одного міністра битих півтори години розказувала йому яка жесть і хаос відбувається в нього в одній окремій галузі. Він кивав. В кінці подякував. Потис руку, пообіцяв шось там вирішити. Ну класика жанру одним словом.
Тут би й мені подякувати і піти, але я не вспокоювалась - так хто все ж таки винен в тому шо відбувається, ви розумієте що хтось має нести за це відповідальність? Міністр зітхнув, поправив пухлою долонькою зачіску і мовчки вказав за спину.
Над ним висів розкішний за масштабом епічності портрет президента.

Мария БЕРЛИНСКАЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини