Як судді забрали з бюджету 4 мільйони: каналізація, якої нема
Схема виведення мільйонів бюджетних грошей відкатана на Київщині чітко.
За часів колишніх регоіналів у селищі Коцюбинському робили "реконструкцію" каналізації. Це при тому, що каналізації там не було й нема на балансі селища. Питання: що ж тоді реконструювали? І за що просять понад 4 мільйони?
Робили без тендерів: побили відрізок між двома фірмами – "Крайбуд" і "Глосар", щоб уникнути тендерної процедури. За договором роботи велися чотири дні, працювало кілька сотень людей. Місцеві кажуть, що такого велелюддя на тій вулиці ніколи не бачили.
Фірми почекали, доки колишні регіонали підуть із влади й після виборів 2015 року (прочекавши майже трироки) пішли до суду вимагати половину річного бюджету селища вже в нової влади.
Читайте також: Для кого на День Конституції співала нардепка Білозір. ФОТО
Судді в нас – це окрема історія. Жоден на вимогу громади, ради і навіть прокуратури Київської області не задовольнив клопотання щодо проведення експертизи. Лише одна суддя погодилася, але документи з суду так і не дійшли до установи, яка мала проводити експертизу (Київський науково-дослідний інститут судової експетизи).
Й от днями касаційна інстанція прийняла рішення про те, що маємо ми ці гроші віддати. Але за іронією долі практично в цей же час у нас переповнився колодязь, де нібито мала бути "реконструйована" каналізація.
Довелося розривати ґрунт, і всі побачили – що це просто колодязь, який нікуди не веде.
І в мене питання до суддів усіх інстанцій і зокрема до суддів останньої касаційної інстанції: поясність мені, як так виходить, що ви (судді Л. В. Стартієнко, І. В. Вовк, І. Д. Кондратова) якимсь конторам "Роги і копита" віддаєте розчерком свого пера мільйони наших бюджетних коштів навіть без експертизи?
Ми не плануємо зупинятися у захисті бюджетних коштів і будемо подавати в суд за нововиявленими обставинами.
А ті чиновники, які підписали акти прийому-передачі каналізації, мають сісти. Це кримінальна справа – сприяти виведенню грошей із бюджету. Наголошую, що навіть у рамках кримінальної справи за два роки нам теж не спромоглися провести експертизу – отже, покривають.
Читайте також: Зустрічайте Вовка: одіозний кандидат до Верховного суду. ФОТО
Тим паче, що маємо відео, де заступник колишнього селищного голови на камеру розповідає, як проводили цю схему.
Боротьба буде нелегкою хоча б з огляду на те, що касаційну інстанцію, де нам доведеться повторно боротися, очолив знову скандальний Артур Ємельянов, який тут головував тоді, коли рішення приймалося щодо "Глосару" – першої спарви із каналізації.
Схожу схему з бюджетними грошима провернули й у сусідньому Ворзелі. Скільки загалом населених пунктів на Київщині отримали каналізації на папері й утратили мільйони – нам невідомо.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки