"ЗНО для вчителів потрібен, але за певних умов", - Лікарчук
І останній, на цьому етапі, мій пост про ЗНО для вчителів. ЗНО ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ОБОВЯЗКОВО. Але за наступних умов.
1. На законних підставах.
2. За спеціально підготовленими тестами чи іншими контрольно-вимірювальним матеріалами із дотриманням всіх вимог до об'єктивного і справедливого оцінювання.
3. Педагоги повинні мати мотивацію до участі в оцінюванні своїх знань. Це не може бути кампанія масового несподіваного ґвалтування, якою вона є зараз
4. ЗНО вчителів повинні проводити незалежні професіонали , а не чиновники чи методисти, котрі про тести й тестові технології мають уявлення не глибше, аніж про сонячну систему. І бачать у такому ЗНО лише можливість для власного піару та демонстрації "роботи", якої насправді немає.
5. Проведення ЗНО для педагогів повинно здійснюватися з чітко визначеною метою, за чітко визначеними та обґрунтованими критеріями, відомими його учасникам.
6. Результати вчительського ЗНО не можуть бути єдиним вичерпним критерієм для висновків про рівень професійної кваліфікації педагогів.
7. Найбільш оптимальною моделлю проведення ЗНО для вчителів може бути включення його як важливої, але не основної, складової в процес сертифікації педагогів.
Читайте також: У Києві розробили порядок обрання директорів шкіл
І насамкінець. Якщо у громадських організацій виникне зацікавленість і розвитку та впровадженні зовнішнього оцінювання для педагогів, я готовий максимально допомогти в реалізації цієї ідеї. Бо вбачаю сертифікацію педагогічної діяльності чи не не найважливішим шляхом докорінної зміни ситуації в педагогічному середовищі України. Усе решта - лозунги та мантри.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки